Dara Helvétský kříž

Výstava - MVP České Budějovice

01.04.2012 23:18

I přesto, že nás výstavy moc nebaví, nechali jsme se zlákat Darčinou chovatelkou a jeli jsme do Budějovic. Spojili jsme to se sobotní návštěvou u Marty doma a přespali tam do neděle, kdy se vystavuje skupina 2.

Darča se opět setkala se svojí rodinou (mamkou Dorčou a bráchou Darem). Dara si jako vždy hrála s Dorou (brácha se do jejich sprintů málokdy přidá, jen někdy ho téměř srazí, když jim neuhne dost rychle z cesty.) Opět spolu řádily na vycházce, ale přerušily to kroupy. (byla jsem ráda, že nevystavujeme v sobotu)

Doma se švýcaři projevili - aneb žebrá celá rodina...

V neděli ráno jsme odjeli i s Martou do Českých Budějovic. Po veterinární přejímce - ukázka očkovacího průkazu - jsme našli místo na zaparkování. Naivně blízko výjezdu, abychom mohli bzro odjet a nestát frontu v koloně. Ha ha. To by Darča nesměla být Velký švýcarský salašnický pes - od "V". V ,,našem" kruhu jsme šli na řadu poslední :-(. Asi bude naše další plemeno od "A". ( A nebo vystavovat v zahraničí - tam je to ,,Grosser"). Během čekání jsme alespoň prošli stánky - Darča má nový pelíšek, koupili jsme nové pamlsky na vyzkoušení a pískací hračku. A čekali a čekali... Část dopoledne strávila Darča spaním v autě. Zbytek dne s náma courala po výstavišti. Než jsme přišly na řadu, přemluvila jsem Martu, aby Daru vystavila. Já z toho mám jen nervy... (předtím ji měla skoro celou dobu na vodítku - aby si zvykla, že jde s někým jiným, než se mnou nebo s Jindrou. Byli jsme semozřejmě s nima - na moc daleko by Dara asi neodešla, ale v kruhu to skvěle zvládly...

Darča získala známku ,,výborná", v pořadí byla čtvrtá - takže ,,Výborná 4". S posudkem jsem moc spokojená :-)) - bude naskenován do ,,výstav", jen byla trošku škoda, že se paní rozhodčí dívala jen na stavbu těla, chody a ne na barvu a kvalitu srsti (tu má Daruška moc pěknou :-)) Takže jsme vystavování zvládli a mohli jet zpátky k Martě domů. Odjížděli jsme jedni z posledních.

Ještě jsme vyvenčili celou švýcarskou rodinu ...

a mohli jet domů. Příjezd domů do Větrušic byl v půl deváté večer. Žádná další výstava není momentálně v plánu :-))

Kontakt

Jana Nečasová (Zíková), Petra Brodská

jchlumska@seznam.cz. p.jancickova@seznam.cz

p.jancickova@seznam.cz

606 390 049

Želiv 345
394 44

Hlavní 7
Větrušice
25067

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode