Dara Helvétský kříž

Výcvik

16.10.2011 14:47

Tento víkend měla Darča výcvikový - v sobotu sutiny v Milovicích a v neděli plochy na Košíku. Protože zatím stále nemáme auto, svezly jsme se s Karlem (a na Hájích, kde jsme měli sraz, si Darča zaběhala s vzrůstem malou ovčačkou a úžasnou střední kníračkou).

V Milovicích jsme trénovali v starých opuštěných budovách s malou sutinkou (součást býv. vojenského letiště - to by člověk nevěřil jaký je tu v sobotu provoz - motorky, paintball...) Zjistila jsem, že v různých dírách je to fajn (byla jsem hlavně takový krtek :-) - při schovávání se jiným psům - a že se vejdu i do úložného prostoru nevelkého gauče :-))

Darče figuranti nejdříve zabíhali na sutinku - už se po ní pohybuje mnohem lépe :-) - neběhá sice moc rychle a nadšeně, ale už si k osobě dojde. Vyzkoušela si i hledání osoby schované v otevřené díře v zemi - bez problémů.

V druhém kole musela sutinku přeběhnout a v budově téměř navazující na cihličky a spol. měla najít figuranta (viděla ho odcházet). Darča sutinku přešla a pak se snažila najít osobu (hledá dost neobvykle - zatímco běžně psi pobíhají, ona co nejvíc stojí-začuchá, popojde-začuchá a najde - jsem zvědavá, co bude dělat, až bude figurant výrazně dál a ona ho brzo neucítí - jestli popoběhne, nebo bude stále jen popocházet :-) Zde osobu sice cítila, ale z okna vedoucího do místnosti. Zastavila se pod ním, občas (2x) na něj vyskočila packama a koukala na mě - nevěděla, co s tím má dělat. Pochválila jsem ji a mírně zavolala a ukázala na dveře. Darča okamžitě vběhla dovnitř a osobu vyštěkala.

K pozdnímu obědu jsme si udělali ohýnek a buřtíky - super nápad :-)))

Při posledním kole kromě běhání přes sutinku zaběhl figurant do budovy oknem. Darča u něj nejdříve štěkala - bez odměny-bylo to daleko - a pak možná poučena z minulého kola ;-) odběhla ke dveřím a jimi se dostala dovnitř. Protože cíl byl ten, aby skočila dovnitř oknem, figurant vylezl a když Darča vyběhla ven, opět se oknem vrátil do místnosti. Darča na povel skočila oknem dovnitř a po vyštěkání dostala velikou odměnu:-) (Nevím, jestli vzhledem k tomu, že Darča není zrovna prubojná a ochotná prodírat se  a přelézat cokoliv (pracujeme na tom, ale jde to pomalu) ji nebudu nechávat-a možná i učit, aby se k figurantovi prostě nějak dostala - klidně obešla a našla jiný vchod, přístup - sice je to ztráta času, ale alespoň nalezne. Stejně z ní sutinář asi opravdu nebude :-) Nakonec přímáček pro radost a hurá domů :-)

V neděli na plochách jsme dělaly zabíhačky (jednoho figuranta viděla, druhý odběhl na druhou stranu) - jen lehké, aby po náročné sobotě nebyla unavená a otrávená - povedlo se - měla radost a cestou domů jsme šly ještě na vycházku - krásné počasí. Teď Daruška leží na gauči vedle mě a krásně spinká :-)))

 

 

Kontakt

Jana Nečasová (Zíková), Petra Brodská

jchlumska@seznam.cz. p.jancickova@seznam.cz

p.jancickova@seznam.cz

606 390 049

Želiv 345
394 44

Hlavní 7
Větrušice
25067

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode