Dara Helvétský kříž

Výcvik

20.09.2011 22:42

Včera jsme byly na nočním tréninku. Protože to bylo naše první štěkání v noci (začínali jsme v 21.00, konec 23.30) nečekala jsem vlastně skoro nic. Cvičili jsme na bývalé louce - dnes hodně šípků, ostrá tráva cca70cm vysoká lehce polehávala a ztěžovala psům pohyb.Původní plán byla lehká zabíhačka a pak se uvidí :-) V prvním kole si Darča zaštěkala jen dvakrát (bez problémů, ale takové nemastné, neslané tak jsem to nechtěla přehnat). Odpočinek (zatímco jsem se schovávala ostatním) absolvovala v autě, kde usnula! Druhé kolo mi přišla čilejší a tak  první figurant odběhl a druhý se mezitím schoval. Darča mě mile překvapila - bez problémů hledala (ani přesně nevím jak - jednou jsem ji vyslala ,,hledej" a pak jsem jen stála na cestě a čekala. Občas jsem zaslechla rolničku a pak štěkání :-)

Při poslední zabíhačce (pro radost - jsem myslela že to bude lehká zabíhačka - po cestě a pak odbočit vpravo cca dva metry) nastal malý problém - Darča se přes asi-křoví nemohla k odběhnuvší Julii dostat. Chvilku pobíhala po cestě až si našla svojí cestičku :-) a pěkně vyštěkala. Julie říkala, že si občas ověřila (koukla ji do obličeje - figurantka měla kapucu) asi jestli je opravdu člověk a má na ni štěkat :-)

Trénink se podařil, i počasí vyšlo (když jsem o pěkném počasí - předpověď byly deště- řekla Jindrovi, odpověděl: ,,ano bylo krásně, pršelo "jen" hodinu :-)") Darča byla šikovná. (Asi se opravdu vyplácí, že většinu vycházek i domácího ,,cvičení" provozujem večer - v noci :-) - prostě když je čas.

 

 

Kontakt

Jana Nečasová (Zíková), Petra Brodská

jchlumska@seznam.cz. p.jancickova@seznam.cz

p.jancickova@seznam.cz

606 390 049

Želiv 345
394 44

Hlavní 7
Větrušice
25067

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode