Dara Helvétský kříž

Výcvik

14.09.2011 22:17

Opět jsme měly výcvik čekatelů. A Daruška se pěkně předvedla :-(. Začaly jsme stopou - tu našlápla Andrea, která se ji na konci schovala (pes ji má vyštěkat). Darča šla slušně (na to, že cizí stopu neděláme), na lomu přešla a musela se cca metr vrátit, cca 5metrů před Andreou již zvedala čumák - cítila ji a při vyštěkání měla delší prodlevu - než ji došlo, že má opravdu štěkat. (to se naučí, jen musíme zařazovat cizí stopu se schovaným figurantem).

Nepříjemný materiál chodí obstojně - cestou tam trochu spěchá, ale zpátky již čeká povel sedni a zpomalí si :-)

To s poslušností jsem byla plně spokojená. Máme sice větší rezervy, ale vše vykonala (sice cpala povel vstaň vždy za lehni, ale to je chyba mého častého opakování), i s aportem jsem byla spokojená - překusuje, ale čeká na povely, nepouští... Při chůzi u nohy na mě většinu času kouká...

A překážky byla tragédie. Skok daleký i vysoký dobrý, kladina také (musím hlídat, aby se při scházení nevzdalovala od nohy). Zato roura a pohyblivá lávka na sudech. Díky mé nervozitě (jsem vždy nervozní - zkouška se blíží...) je prostě Darča přestala překonávat. Když ji do roury nalákám z druhé strany tak jde, ale na běžný povel neskočí ani na lávku. Musím výrazně zlepšit motivaci - příště beru kus kuřete :-))

Vyštěkání výborné (to ji doufám zkazit nedokážu :-))

Kontakt

Jana Nečasová (Zíková), Petra Brodská

jchlumska@seznam.cz. p.jancickova@seznam.cz

p.jancickova@seznam.cz

606 390 049

Želiv 345
394 44

Hlavní 7
Větrušice
25067

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode