Dara Helvétský kříž

Výcvik

19.07.2011 22:23

Protože jsme měli málo vody v místní hasičské nádrži, trénovaly jsme ,,na suchu". Darča se učí rozlišovat ,,poštu" ,,dones to" a zařadila jsem i trochu ,,aport". Začaly jsme doma s Jindrou - nejdřív povel ,,dones to" - Darča dostala do tlamy ponožku (drž) a ,,dones to" s ukázáním směrem k Jindrovi. Když k němu nejdříve nešla, Jindra na ní zavolal - ,,tadý :-)" - když k němu přišla dal jí povel pust a nabídl kousíček párku. Pak na ní já volám ,,Darů" a dám další kousek párku - to aby věděla, že se vždy musí vrátit. Vzdálenost postupně prodlužujem. Jen si nejsem jistá ve chvíli, kdy Darča nejde hned za Jindrou ale např. do jiné místnosti (trénujeme i tak, že musí jít za roh :-) jestli je lepší, aby ji Jindra zavolal (figurant na surfu volá), nebo abych ji např dvěma, třema povelama s ukázáním směru kousek doprovodila (aby reagovala na směr, kterým ji vysílám). Zatím se mi osvědčuje střídání :-) Časem snad uvidím, zda je to tak správně.

Současně s ,,dones to" jsem začala učit i ,,poštu". (to aby věděla co se po ní právě chce - aby nic neupřednostňovala) Darču jsem chytla za obojek lehce ji navnadila na pohyb dopředu :-) a s ukázáním do směru ji vypustila. Kousek od nás stál Jindra s ponožkou v ruce(případně s ní zamával - ,,hele, hele" a Darče ji nabídl s povelem ,,drž". Pak jsem ji volala zpátky veselými slovy ,,pošta" - po přinesení ,,pust" a párek :-)

Na cvičáku jsem s Andreou přidala i aport (cvičíme ho normálně samostatně) a Daruška aport přinesla Andree. Prostě jsem ji povely zmátla. Musíme ještě doladit první dva (ty Darče šly pěkně) a aport jen na velmi blízko. Zatím si u nových povelů nepředsedá, ale jen pouští na povel ve stoje. Předsedání musíme zlepšit samostatně.

 

 

Kontakt

Jana Nečasová (Zíková), Petra Brodská

jchlumska@seznam.cz. p.jancickova@seznam.cz

p.jancickova@seznam.cz

606 390 049

Želiv 345
394 44

Hlavní 7
Větrušice
25067

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si www stránky zdarma!Webnode