Dara Helvétský kříž

Výcvik

28.06.2011 21:58

Stále se snažím o zlepšeí povelu ,,drž". Darče se stále nechce držet kus lana - máme nějaké bavlněné - dá se vyvářet :-) Nejdříve jsem se snažila aby rovnou držela toto lano, ale to se jí i přes pamlsky (kousek špeku :-) nechtělo. Výrazně lépe se nám vede nyní, kdy povel procvičujeme na vycházce s Darčiným oblíbeným míčkem (gumový, pískací). Darče ho za odměnu hodím (např kratinká chůze u nohy, hezky splněný povel sedni..) a když je u něj zavolám ,,drž". Toto slovo občas opakuju, když ho nese (nechám ho nosit delší dobu - poklusává vedle nohy a hrdě si nese míček:-) (jen jí ho musím vzít dříve, než ztratí zájem :-)

Vzhledem k tomu, že se snažím, aby Darča měla co nejlepší kondici, občas se večer stane, že má nadbytek energie. (vždy to trvá jen chvilku - nosí v tuto dobu předměty, chce si hrát...) I když to není úplně nejvýchovnější, jdu si s ní hrát - s lanem :-)) Musí ho vždy chviličku podržet - pak dostane odměnu. Snažím se i o přetahování - zatím marně, ale zlepšujeme se :-)

A taky má Darča novou kamarádku/kamaráda (zatím nevím pohlaví, ale plemeno je Velký knírač a pěkně spolu běhaly :-) až bude víc času, zeptám se :-)

 

 

Kontakt

Jana Nečasová (Zíková), Petra Brodská

jchlumska@seznam.cz. p.jancickova@seznam.cz

p.jancickova@seznam.cz

606 390 049

Želiv 345
394 44

Hlavní 7
Větrušice
25067

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode