Dara Helvétský kříž

Výcvik

01.06.2011 21:45

Pokračujeme s Daruškou s výcvikem. Při každé návštěvě cvičáku jdeme na nepříjemný materiál. Dnes již přešla materiál hned napoprvé - přišly jsme k materiálu a aniž bych jí musela ukazovat mňamku nebo dávat za materiál krabičku s odměnou :-). Sice z něj vždy pospíchá, ale to ještě napravíme.

Chtěli jsme jít na stopu, ale bohužel louka byla pohnojená (asi močůvkou - nevhodné pro stopování).

Vzhledem k počasí (výrazně se ochladilo - hlásili i deště, ale naštěstí káplo až večer) byla Daruška při poslušnosti celkem svižná, hezky ležela v odložení :-) Musíme zlepšit povel vstaň - některý den je to skvělé, jindy stojí za prd (vstane křivě, s pomocí - pokrčení kolenou, ruka směřující k boku) - dnes nic moc. Musíme trénovat častěji - místo sedni (takový ten nejčastější povel, když chcete za něco psa odměnit) bude vstaň - případně sedni/lehni - vstaň.

Protože ráno nešla úplně dobře po kamínkách (má ošoupané pacičky) vynechaly jsme skokové překážky. Kladinu šla rychleji než bych chtěla a u žebříku stále neví, že má zadní nožičky :-) - ale to se naučí - už chodí alespoň předníma :-)) Co vypadá v pořádku (jen to nezakřiknout) tak to je tunel (dřív k němu měla odpor - na povel ho prolezla, ale jak jsme se k němu blížily - 20metrů- začala zpomalovat (čím blíže tunelu, tím byly přechody mezi překážkami horší) Teď to vypadá, že už noční můra tunel zmizela. Na prkně na sudech ji chci víc chválit - dnes jsem ji opravdu hodně chválila a vypadalo to dobře (Darča z nich měla vždy ne moc dobrý pocit) - snad se stanou oblíbenými :-)

Při vyštěkávání jsem si dnes dala za cíl více štěkat na figuranta Milana. Nevím proč, ale Darča na něj nechce moc štěkat. Tak jsme na něj udělali nakonec přímáčka a bylo to dobré - hezky štěkala a dokonce i rychle začala štěkat. Myslím, že pokud na něj budeme štěkat pravidelně, tak nebude problém - doufám :-)

 

 

Kontakt

Jana Nečasová (Zíková), Petra Brodská

jchlumska@seznam.cz. p.jancickova@seznam.cz

p.jancickova@seznam.cz

606 390 049

Želiv 345
394 44

Hlavní 7
Větrušice
25067

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si www stránky zdarma!Webnode