Dara Helvétský kříž

Výcvik

11.05.2011 23:57
Dnes jsem zapochybovala, zda bylo rozumné se hlásit na zkoušky. Odpoledne bylo vedro a Darče se opravdu nechtělo cvičit. Překážky jsme udělaly jen tři (nemělo cenu dělat více a odradit ji úplně - i normálně některé zrovna nemiluje - např. lávku na sudech a tunel). I tak strašně funěla s vyplazeným jazykem až na vestě :-) Mezi cvičením jsem ji nechávala odpočívat ve stínu v odkládačce - pomáhalo to, ale jen na chvilku - sice vylezla vždy ,,čerstvá" a v rámci možností svěží, ale brzy ji vedro zase přemohlo.

Protože je u zkoušek nepříjemný materiál, tak jsem na něj Darču mezi cvičením vzala. Byl tam kromě plechů i kousek pletiva (ten byl nový). A já si vymyslela, že na něj Darča přece musí jít naprosto bez problémů. To jsem si opravdu jen myslela (asi úpal :-) Normálně by mi došlo, že jí nejdřív musím ukázat, že ji to nesežere nožičky. Ve chvíli, kdy jsem stojící Darču (nechtělo se jí) zatáhla za vodítko, bylo vše špatně. Šprajcla se, že nikam teda určitě nepůjde. Nakonec jsem po cvičení vzala krabičku se salámkem pro psy a na ni jsem ji nalákala po nepříjemném materiálu všude. (to jsem měla udělat hned na začátku - poučení pro příště - víc myslet :-)

Při vyštěkávání jsem byla s Daruškou spokojená, ale při čtvrtém figurantovi bylo vidět, že začíná být unavená. (dělaly jsme ,,přímáky")

S čím jsem byla hodně spokojená, byl trénink s krabicemi. Příprava na zavřené úkryty a důvod pro pesana pořádně použít nos :-) Do jedné z čtyř krabic se schovala osoba (pro Darušku nejdříve čouhala - to aby věděla na co a že vůbec má štěkat :-) S tím Darča neměla problém. Jen když se figurant schoval do jiné krabice - již zavřené, šla štěkat na tu , ve které byl předtím - ukázala jsem ji, že je prázdná a tak šla hledat tu správnou (toho, že by štěkala falešňáky se moc nebojím - zas tak ráda neštěká, aby štěkala zadarmo :-)

Uvidíme o víkendu, jak nám to půjde - jestli mám propadat panice, nebo ne :-)

 

 

Kontakt

Jana Nečasová (Zíková), Petra Brodská

jchlumska@seznam.cz. p.jancickova@seznam.cz

p.jancickova@seznam.cz

606 390 049

Želiv 345
394 44

Hlavní 7
Větrušice
25067

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si www stránky zdarma!Webnode