Dara Helvétský kříž

Výcvik - plochy

09.09.2012 19:38

Darča měla skoro týdenní pauzu - byla jsem služebně v Německu, pak bylo potřeba postarat se o Tristanovi přiteklé nohy (už je to dobré) a včerejší den - sobotu - jsem strávila jako pomocník v sutinách na závodech - Memoriál Petra Staňka - dle ZZP3. Závod byl super - pohodlné úkryty, skvělé jídlo, super lidi :-)) Hlavně jsem si uvědomila, že musím v tréninku začít chodit s Darčou - doposud jsem ji vždy na začátku vypustila a šla za ní, až když začala vyštěkávat osobu. Ale u zkoušky by bylo dobré vědět, co má prohledané a kam ji ještě vyslat. Aby nebyla překvapená, budu muset chození s Darčou v terénu a její vysílání začít trénovat včas :-)

V neděli jsme dopoledne vyrazily na plochy.

Trénink ploch - Košík

(bývalý sad, zarostlý - převážně kopřivy)

V prvním kole jsme začaly zabíhačkou - obě figurantky odcházely současně - jako první jsem poslala Darču na vzdálenější osobu pod celtou (na kraji terénu). Velmi mě překvapila - vyběhla jako kdyby tam žádné kopřivy nebyly. (no přeskakovala co mohla, ale nezbrzdilo ji to :-) Vyštěkání bylo delší - 30x. Pak jsem ji poslala na druhou stranu. Zde byla osoba blíž. Vyštěkání opět pěkné a delší.(s částečným přivedením). Protože se mi Darčino běhání líbilo, nechala jsem obě figurantky popojít podle osy (cesty) o cca 20 metrů. S Darčou jsem se vrátila na osu, popošla a posílala ji hledat  (přímo na figurantky). Hledala pěkně, kopřivama se moc nenechala brzdit :-) Poslední hledání bylo kratičké - pro radost.

V druhém kole jsme začaly rovnou hledáním. První osoba byla vzdálenější - Darča hledala a hledala - běhala krásně daleko, ale bohužel trochu v jiném směru (spíš to byla moje chyba, sice jsem ji poslala dobře, ale měla jsem si popojít víc dopředu- je zvyklá, že ji vysílám vždy kolmo). Po nějaké (delší ) době se začala vracet, ale zůstala uvízlá v kopřivách. Mám pocit, že tam i kníkla :-( Došla jsem pro ni - nebyla zamotaná, jen zůstala uprostřed vysokých žahavých rostlin. Při cestě na osu měla snahu sbírat spadaná jablka. ,,fuuj" Jedno - to co už měla v hubě, jsem vzala s sebou. Nechala jsem osobu na Darču zavolat. Osobu dohledala a pěkně vyštěkala. Na další hledání vyběhla s chutí a bez problémů :-) Štěknout jsem ji nechala jen 10x - když hledá v kopřivách... Hedáním jsme i pokračovaly. V obou případech měly figurantky instrukce - 8x (12x) štěknout - první odměna, zbytek až přijdu - do té doby štěká (snažila jsem se přijít co nejrychleji). Super v obou případech - po ukončení hledání dostala ještě jablíčko :-)


V prvním kole jsem ji při odcházení od figuranta dávala i oblíbenou pískací hračku, ale při průchodu kopřivami o ni ztrácela zájem. Je super, že zájem o figuranta byl větší než nechuť ke kopřivám. Příští plošné tréninky budou na nějakém příjemnějším terénu - to aby neztratila chuť běhat :-)

Večer jsem chtěla ještě jet na překážky a stopu, ale pro velké vedro a super dopoledne se další ,,venkovní" výcvik nekonal - jen doma aporty, obraty ...

Kontakt

Jana Nečasová (Zíková), Petra Brodská

jchlumska@seznam.cz. p.jancickova@seznam.cz

p.jancickova@seznam.cz

606 390 049

Želiv 345
394 44

Hlavní 7
Větrušice
25067

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode