Dara Helvétský kříž

Výcvik - stopa, plochy, překážky

22.05.2012 22:42

V pondělí večer jsme šly na stopu. Cizí stopa cca 300 metrů stará cca půl hodiny s pamlsky, tři předměty, více lomů :-) Občas lom přešla, ne více než o 2 metry. První předmět vynechala (všimla jsem si toho pozdě, tak jsem to neřešila, další zalehla krásně a samostatně - nemohu jí pomáhat, když nevím, kde předmět je :-)) I přesto, že Darča dokončovala stopu potmě, nevadílo jí to. Chtěla bych pracovat na zpřesnění - aby nepřecházela lomy a také musím začít ubírat pamlsky.

V úterý jsem měly trénink ploch na Točné. Počasí teplé a dusné. Začaly jsme dlouhou zabíhačkou. Asi byla moc dlouhá :-) Darča krásně hledala, běhala pěkně svižně, zabíhala krásně daleko. Protože figurantka byla mimo náš terén, musela jsem Darču do směru dvakrát poslat (a popojít). I tak to byla od Darči moc hezká práce. Zatím ji druhá osoba odešla do opačného směru (Darča ji neviděla odcházet). I přes předchozí delší hledání Darča pěkně vyběhla, našla a vyštěkala :-) Aby Darče zůstala chuť do další práce, udělaly jsme již jen přímáček pro radost.

Protože vedro a dusno bylo pro psy namáhavé, v druhém kole měla Darča jen středně dlouhou zabíhačku ke zdi. Bylo hezké pozorovat, jak chytá pach zeshora a neví, jak se dostat dolů :-) Vyřešila to, vrátila se a zaběhla dolů. Vyštěkání moc hezké. Již jsme udělaly jen přímáček pro radost.

Odpoledne jsem musela vyjímečně do práce. Večer jsem s Darčou ještě zajely do Kunratic. Dara byla naprosto super! Začaly jsem distancema, pak poslušnost - hlavně obraty. Vše bylo s velkou chutí, nadšením. Až na skoky jsme absolvovaly i překážky. Hlavně žebříky byly skvělé, Pokud Darča šlápla na bočnici, v klidu jsem ji upozornila ,,nee" a po chviličce nohu upravila správně. Napodruhé ho přešla až na dva doteky na bočnici bezchybně. Měla jsem super pocit, a tak si Daruška zkusila i vysoký žebřík! Poprvé a super. Vyšla až na předposlední příčku. Byla jsem zde sama a bála jsem se, že pokud by se něco stalo, nikdo nám nepomůže a já nahoru na žebřík nedosáhnu. Pak to Darče lehce podklouzlo a já ji sundala a otočila (aby si zkusila jít i ze žebříku dolů). Nahoru vyšla ještě jednou :-))) Byla skvělá! Jen jsme ještě přešly nepříjemný materiál a jely domů. Celou dobu jsem Darču hodně chválila i odměňovala (taky bylo za co :-)))

A poučení dne : příště si sundám brýle na řízení auta, abych z nich neměla pokřivené ,,kontaktní čočky" :-))

Kontakt

Jana Nečasová (Zíková), Petra Brodská

jchlumska@seznam.cz. p.jancickova@seznam.cz

p.jancickova@seznam.cz

606 390 049

Želiv 345
394 44

Hlavní 7
Větrušice
25067

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode