Dara Helvétský kříž

Výcvik

17.04.2012 21:35

Trénink - plocha/sutina

Dnešní den byl náročný - dopoledne jsme začaly v sutinách, odpoledne jely na cvičák na překážky a den jsme zakončily stopou. (vlastně na úplný závěr dne byl na očkování u veterináře :-)

První kolo - zabíhačka do terénu před budovou. Darča neviděla kam figurant přesně zabíhá a prohledávala budovu. Nechala jsem ji hledat - zůstala jsem na začátku terénu (dál šla Jarmila a pozorovala Darču, co zrovna dělá). Prohledávala pečlivě, čuchala k úkrytům, kde byli schovaní figuranti pro předchozí psy. Po nějaké době se vrátila zpět do prostor před budovou. Osobu ukrytou na kraji jakéhosi ,,bunkru" pěkně dohledala. (musela sejít ze schodů a zahnout do úkrytu) Další zabíhačka byla do budovy - osoba neukrytá, ale Darča za ní musela přes celou místnost i přes ,,překážky" na zemi - hadice, mělké díry - kanály, ,,cihly"...). Viděla, jen jak osoba vběhla do baráku - a moc hezky hledala (rychle), až našla. Pokračovaly jsme zaběhnutím do tmy. Darče na krku visela čelovka, aby měla snazší pohyb v neznámém terénu. Zabíhačku měla ztíženou pletivem a jiným nepořádkem na zemi hned na začátku. Nenechala se odradit a figurantku sedící u zdi (za malým výklenkem) sice jednou přeběhla, ale pach ji hned vrátil. Vyštěkání moc hezké. Nakonec přímáček v ploše.

V druhém kole byla naplánovaná zabíhačka do jedné z pecí v budově - Darča uvidí osobu vbíhat do vrat a... zbytek si dohledá. Dokonce byl figurant v místě, kam nebyl úplný přístup, jen se dala strčit hlava do díry ve zdi. Zabíhačka ven do šachty - Darča se vrátila ověřit si pach v budově - je vidět, že díry v zemi nemá ještě dost zažité. Dlouhá zabíhačka terénem přes chroští a trní. Super. Nakonec přímáček pro radost.

Když už jsme na druhé straně Prahy, připadá mi škoda nejet na cvičák. Cvičení není nikdy dost :-). Z překážek jsme cvičily opět hlavně distance. Problém je stále distance uprostřed ,,vpřed-hop". Od té doby co se vzdálila, máme malý problém si jí ,,všimnout". Někdy Darča běží do strany, někdy se ,,motá vepředu". Pokud to nevyjde, jdu s ní blíž a blíž k distanci a dávám povel ,,vpřed-hop". Když se rozběhne správným směrem, pochválím ji. Když skočí na distanci (někdy si rovnou sedne, někdy musím zasyčet) jdu k ní a dostane mňamku s velkou pochvalou a podrbáním. Pak se vracím na původní místo a posílám Darču na další distanci.

Následoval tunel - ukázaly jsme Jarmile tunel pro národní řád na první ,,vpřed" (ihned - na první a jediný povel - vběhla do tunelu). Moc hezky se jí to podařilo. Dokonce třikrát za sebou :-) Mezinárodní tunel s plachtou zatím ani nezkoušíme na první pokus, vždy ji lákám z druhé strany. Z ostatních překážek jsme daly alespoň áčko. Moc pěkné.

Cvičení jsme zakončily stopou - cca každých 7 kroků pamlsky, předměty 2, lomů tři. Délka - neodhadnu :-) - cca 300kroků? Vypracování pěkné, oba předměty označila, s jedním lomem měla maličký problémek - byl ostrý (její první ostrý úhel :-), ale zvládla ho.

Den jsme zakončily očkováním u veterináře - byla moc hodná i v čekárně i v ordinaci. Vzala si od paní doktorky odměny a po zaplacení v klidu odešla (žádná panika, stres).

Dneska byla moc šikovná holčička jedna chlupatá :-)))

 

Kontakt

Jana Nečasová (Zíková), Petra Brodská

jchlumska@seznam.cz. p.jancickova@seznam.cz

p.jancickova@seznam.cz

606 390 049

Želiv 345
394 44

Hlavní 7
Větrušice
25067

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode