Dara Helvétský kříž

výcvik

06.07.2013 22:02

06.07.2013 22:02

Snažím se o prodloužení doby, kdy Darča má hezkou živou chůzi u nohy. Jako nejlepší motivaci používám nepřímou odměnu ve formě misky s trochou konzervy. (když jde moc pěkně, následuje uvolnění ze cviku a Darča si může doběhnout pro odměnu). Co mi dělá již téměř tři týdny velkou radost, je akceptování "rozbitého - nepískajícího" míčku jako odměny. Dříve jak přestal pískat (a to některé již po prvním použití - nenechávám ho Darče, jen jí ho hodím a ona ho nosí zpět a píská s ním a tím méně kvalitní pískátka prasknou) ji přestal zajímat, teď ho dokonce dvakrát nesla kus vycházky v hubě - celých 5,5 km !

Jednou jsme cestou z práce strávily třičtvrtě hodiny hledáním červeného nepískacího míčku. Darča si ho nesla z Rudné (dlouho to vydržela, dlouho :-) a u Chrášťan jsem si všimla, že nic v hubě nemá. Poslala jsem ji zpátky ,,kde máš balonek?". Hledala a hledala, nejvíce ve vysokých kopřivách. Tak jsem je prolézala s ní a občas jí zopakovala ,,kde máš balonek?". A opět jsme hledaly. Pak najednou (po opravdu dlouhé době) odběhla směrem Rudná. Vypadala, že ví, co dělá a tak jsem ji nechala. (stále jsem na ni viděla) Něco v dálce čuchala a za chvilinku jsem viděla jak cválá zpátky - s balonkem :-) Šikulka

 

14.07.2013 22:04

Stopovat momentálně chodíme nejvíc do sadů na starší posekanou trávu. Louka, co jsme zde používaly nejčastěji, se změnila na pole slunečnic, ale začal se zde sekat další prostor - sice z kopce (nebo do kopce - vybírám podle větru ;-), ale je to jedna z mála vhodných ploch.

Dnešní stopa oproti jiným zajímavá (alespoň pro mě ;-)). Stopa vedla z kopce dolů - délka ale 200 metrů, jeden oblouk, dva "lomový obloučky", pět předmětů. Půl hodiny stará. Darča vyšla moc hezky, oblouček super, dva předměty slušné (zalehla křivě), první ,,lomový oblouk" špatný - přešla ho, ale sama se vrátila. Počasí bylo teplé, Darča začala funět a tak jsem raději u třetího předmětu stopu ukončila. Darča dostala odměnu (jako u každého předmětu trochu konzervy), sundala jsem jí stopovačku a dala ,,volno" :-) Darča se sice zvedla, koukla na mě (k volnu dávám i posunek) ale pokračovala ve stopě. Nevédela jsem co dělat - vím, že bych ji neměla nechat dojít, když jsem práci ukončila, ale také jsem byla ráda, že chce pokračovat. Rozhodla jsem se nechat ji a zařadila se za ni, jako kdyby měla stopovačku ;-). U předmětu jsem ji odměnila, ,,lomový oblouk" pěkný, na konci opět odměna s velikou pochvalou :-)).

 

 

 

Kontakt

Jana Nečasová (Zíková), Petra Brodská

jchlumska@seznam.cz. p.jancickova@seznam.cz

p.jancickova@seznam.cz

606 390 049

Želiv 345
394 44

Hlavní 7
Větrušice
25067

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode