Dara Helvétský kříž

výcvik

26.04.2013 21:49

26.04.2013 21:49

Dnes jsme si byly zkusit nanečisto zkoušku BH. Nácvik byl super. Všichni byli strašně milí a ochotní, počasí ďábelské. Začínaly jsme po čtvrté hodině, sluníčko pražilo, Darča funěla, ale snažila se. Normálně bych náš výkon ohodnotila jako špatný - oční kontakt hodně nestálý, v obratech se opozdívala, ve skupince si šla dva ze čtyř očuchat, vzdalovala se od nohy. Ale - bylo to na novém místě, po dlouhé zimě velké oteplení, Darča měla celou dobu jazyk maximálně vyplazený a je po naprosto klidové pauze po kastraci bez kondičky. Když si spomenu na čtyři roky zpátky, tak jsem moc ráda, že v takovém vedru vůbec byla ochotná pracovat. Při speciálních cvicích už chtěla jít pryč ze cvičáku - jinak to šlo. Před odjezdem jsem si s Darčou na place ještě pohrála, omrkly jsme kladinu, pocvičily pár cviků na rozhýbání a zrychlení. Odjížděly jsme v půl osmé večer :-)

 

28.04.2013 21:52

Začínám nacházet nové cesty, propojuji pro mě známé,,ostrůvky" Prahy. Dnes jsme opět dojely do Kobylis autem (je to pohodlnější, než se snažit, aby výlet vyšel na autobus, který má interval 1,5 hodiny a bývá dost plný). Odtud chodíme klidnými uličkami mezi vilkami přes Hercovku do Troje. Alespoň mohu cestou dolů okouknou krásné zahrádky a místama nádherný výhled na Prahu. přes Troju se dostaneme do Stromovky. Odtud se již dá pokračovat kamkoliv do centra. Dnes jsme zvolily cestu přes stromovku na Letnou. Přiznám se, že jsem všude čekala mnohem víc lidí, psů... Ve stromovce jsme občas někoho potkaly (byla zde jakási dětská akce), ale Letná byla oproti jiným dnům téměř prázdná (a to ani nepršelo ;-). Protože to vyšlo tak, že nás Jindra nabral pod Kyvadlem, ukončily jsme zde vycházku (pořád to vypadá na déšť a raději budu moknout v přírodě-třeba někde u nás na procházce- než ve městě). Příště máme naplánováno prodloužení -  ,,pěšky z Kobylis na Petřín" :-))

 

Pomoc na zkouškách

12.05.2013 21:55

Dnes jsme s Darčou byly jako pomocníci na zkouškách. Protože jsme pomáhaly na ZTV1 (sem původně byla Darča přihlášená :-( ) jednalo se jen o mou pomoc. Ale aby to Darče nebylo líto - chodili kolem ní psi do terénu - po zkončení zkoušek jsem ji dohodla taky jedno ,,štěkání". Jen osoba v trávě vzdálená cca 50 kroků (nenáročný terén). Darča krásně vyběhla, štěkání bylo horší - přeci jen už přes dva měsíce neštěkala, bylo dost teplo, nový figurant... . Pro lepší zakončení jsem udělala přímáčka na sebe. Už se moc těším, až začneme zase trénovat :-)

 

 

 

 

Kontakt

Jana Nečasová (Zíková), Petra Brodská

jchlumska@seznam.cz. p.jancickova@seznam.cz

p.jancickova@seznam.cz

606 390 049

Želiv 345
394 44

Hlavní 7
Větrušice
25067

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode