Dara Helvétský kříž

výcvik

16.02.2013 21:31

16.02.2013 21:31

Trénink sutiny - Hlubočepy (od 16:00, takže druhé kolo za tmy)

Pro Darču to byl lehčí ,,běhací" trénink. Vyslala jsem ji hned od začátku terénu hledat. Jednu osobu měla v bočním polouzavřeném úkrytu (ve velké místnosti s deskama) , druhá osoba se výborně ukryla za ohořelý domek v levém zadním rohu hlubočepského terénu. Obojí chvilku dohledávala - domek ji trval déle - vyštěkala osobu ,,přes plot". Jako poslední byla zabíhačka do přízemí domku za dveře. Pěkné.

V druhém kole (to už byla tma) seděla figurantka jen tak u zdi - v uličce mezi plotem a budovou. Další se ukrývala v prvním patře (budova s malým sklepem - druhý terén) ve otevřené skříni jen za malou skříňkou. Třetí úkryt byl v druhé místnosti druhého terénu - v levém zadním rohu v ležící skříni. Hledat jsem ji poslala až v uličce (to aby budovu neprobíhala vnitřkem). Osobu u zdi dle předpokladu přeběhla ( budu na taková nečekaná místa zařazovat osoby častěji) a jako první vyštěkala figurantku ležící v rohu ve skříni. Moc pěkně ji dohledala - i figurantka ji pochválila za moc hezkou práci :-). Pak jsem ji poslala do budovy do patra. Měla s dohledáním trochu problém - byla už tma (čelovku jsem Darče nedala - aby si zvykla hledat i bez ní). Pobíhala z místnosti do místnosti, rozštěkala se, ale stále se snažila dohledávat. Dokonce skočila i na okno - odtud jsem ji rychle odvolala - bála jsem se, aby nespadla. Jako pomoc jsem ji rozsvítila svojí čelovku (sice už hůř svítí, ale stačilo to). Okamžitě dohledala osobu (v předtím naprosto černé chodbičce). Vrátily jsme se ven a poslala jsem ji hledat do uličky. Tentokrát osobu našla :-). Zakončily jsme přímým zadržením :-).

19.02.2013 21:32

Trénink sutiny - Hlubočepy

Rychlý, motivační trénink.

V prvním kole jsem začala hledání z uličky mezi plotem a budovou. Posílala jsem ji jednotlivými vchody dovnitř. První osobu měla  hned za průchozí dírou ve zdi - pach ji krásně vrátil. Vrátila jsem se zpátky ven z budovy a stejým vchodem - s otvorem - jsem ji poslala znovu hledat. Bylo vidět, že ji připadlo divné, že má hledat znovu tam, kde již osoba byla. Velmi pečlivě prohledala první místnůstku, na povel ,,hop" proskočila do druhé místnosti. Hledala, ale do druhé části k osobě se nedostala. Po příchodu ke mě jsem ji vyslala dalším vchodem (místnosti jsou propojené). To už osobu v křesle (zadní roh) ucítila :-). Opět jsem ji poslala hledat zvenčí - figurant hned za dveřmi v rohu. Zakončily jsme zabíhačkou do poslední - velké místnosti do bočního úkrytu za skříní. Darča místnost proběhla moc rychle, sice se zajímala o rohy, ale jen pravé. Vyběhla ven a chtěla prohledávat druhý terén. Odvolala jsem ji a poslala znovu do místnosti. Tentokrát nebyla tak zbrklá, osobu natáhla a vyštěkala.

V druhém kole jsme se ve stejné ,,uličce" posunuly do druhého terénu. Hned v první místnosti (na záchodě) na Darču čekala osoba. I přes moji snahu vchod přeběhla a prohledala další místnost. Chtěla hledat i u sklepa, ale tam než jsem ji zavolala stihla zkouknout jen jednu místnost. Ze stejného místa jsem ji poslala hledat znovu. Tentokrát nepřeběhla a pěkně označila. Protože místnost za druhým vchodem již byla prohledaná, další osobu jsme dali hned ke dveřím v tmavé místnosti (u vchodu do sklepa). Chvilku to Darče trvalo - byla bez světýlka, ale jinak pěkné. Poslední osobu jsem umístila k plotu, za hromadu hlíny ( tento ,,úkryt" ještě neměla). Cestou rychle a samostatně prohledala obě zbývající místnosti, natáhla figurantku a následovalo krásné štěkání. Zakončily jsme přímým zadržením.

Doma jsme na zahradě našly malé, velmi přítulné kotě. (je z hospody, která se otevírá až odpoledne, tak jsme ho zatím vzaly domů). Darču strašně zajímá, tak u něj trénuje odložení :-). A jde jí to :-)). Její zájem je opravdu hodně velký a když spolu leží na gauči tak kňučí, kníká a poštěkává - že by ráda ke koťátku - Ale nesmí (bojím se, aby ho v rámci své divokosti nezamáčkla).... Po dvou hodinách se zklidnila - a prý si můžem pořídit kočičku - Darča hlasuje pro :-).

 

26.02.2013 21:32

Trénink ploch - terén rovný - les. v prvním kole na pravé straně vysoký, ale hůře prostupný, pravá strana až na pár smrčků přehledná. V druhém kole vysoký, přehledný les.

Začaly jsme Osobou vlevo i vpravo - vysílání napřímo. (po vyštěkání levé osoby, při návratu na osu, běžela Darča sama na pravou stranu). Třetí osoba byla vejška. Poslala jsem ji směrem k osobě sedící na stromě. Darča ji nenatáhla, běžela moc daleko - pěkně prohledala okolí. Sama se vrátila. Poslala jsem ji na druhou stranu - opět pěkně hledala. Kousíček jsem popošla a opět ji vyslala hledat. Vyběhla, po chvilce přibrzdila (ucítila osobu) a začala otáčet hlavu - snažila se přijít na to, odkud pach přichází. Popocházela, přemýšlela, čuchala. Našla pod maličkým smrčkem odloženou celtu - delší dobu ji ověřovala, ale nevyštěkala - šikulka :-). Snažila se dohledat, odkud ten pach vlastně jde - a po delší době ji napadlo zvednout hlavu :-). Uviděla osobu a pěkně vyštěkala. Zakončily jsme přímým zadržením.

V druhém kole jsme měly jen lehké vysílání do směrů, kde je osoba. Darče trochu dělalo problém proběhnutí kolem našich stojících aut, tak jsme tento směr zopakovaly.

Moc pěkný trénink, Darča si úžasně poradila s výškou - tu budeme muset zařazovat častěji - na zkouškách ji jedna vejška čeká ;-)

 

01.03.2013 21:33

Trénink plochy - Hostivař (přední část, přehledný les, jen s drobným chroštím, skvěle průchozí)

Před tréninkem jsme se krátce prošly s krásným velkým švýcarem :-)

Trénink byl naplánován jako motivační. Osoby byly vzdáleny cca 35 metrů. Na první osobu Darča krásně vyběhla, i vyštěkání bylo super. Poslala jsem ji na druhou stranu. Pěkně vyběhla, cca v půlce cesty ale výrazně zpomalila. Když došla k figurantovi vyštěkání bylo nejisté. (ale štěkala samostatně) Když jsem si pro ni přišla, její chůze nebyla úplně v pořádku (předníma šla jakoby po kladině). Než jsme došly k autu - ne víc než 50 metrů - šla i tvářila se zcela normálně.

Abychom zakončily pozitivně, v druhém kole jsme měly 3 osoby - jen cca 10 metrů od osy (a byly vidět). Darča krásně běhala i štěkala.

Odpoledne jsme jely na vyšetření k veterináři - po konzultaci a prohlídce (pes na pohled i prohmatání v pořádku) jsme se objednaly v úterý ráno na důkladné vyšetření na kliniku v Mimoni. Do té doby bude mít Darča pauzu.

 

 

 

Kontakt

Jana Nečasová (Zíková), Petra Brodská

jchlumska@seznam.cz. p.jancickova@seznam.cz

p.jancickova@seznam.cz

606 390 049

Želiv 345
394 44

Hlavní 7
Větrušice
25067

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode