Dara Helvétský kříž

výcvik

10.01.2014 23:13

10.01.2014 23:13

Trénink plochy - Točná

Letošní první trénink, tak jsem ho Darče naplánovala lehký - spíše motivační. V prvním kole měla Darča osobu tam, kam jsem ji poslala. (vše super, jen při poslání na první osobu ji stáhl pach figuranta na druhé straně (a to to vypadalo na bezvětří;-). Pak již bez nejmenších problémů s krásným vyštěkáním. (4 štěkání).

Na druhé kolo jsem naplánovala změnu - Nejprve jsem Darču poslala doleva - osobu krásně vyštěkala. Vrátily jsme se na osu a já Darču vyslala na pravou stranu - zde ale bez osoby. Chvilku jsem ji nechala hledat a pak začala volat. Darče to trvalo, ale když přiběhla, ihned jsem ji ukázala osobu na druhé straně (aby se naučila, že ji volám z nějakého důvodu - důvodu pro ni zajímavého.). Po vyštěkání opět návrat na osu, vyslání doprava (na osobu). Zakončeno zadržením :-).

 

17.01.2014 17:35

Trénink plochy - Točná

I přesto, že je půlka ledna, počasí je nezvykle teplé. cca 3°C - někdy i víc :-)

V prvním kole osoba na pravé i levé straně - cca 50 metrů od osy. (osa nejčastější cesta směrem dolů k areálu) Super. Rychlé vybíhání, skvělé štěkání. Na třetí vyslání měla Darča prázdný terén. Opět skvěle vyběhla přibližně až na vzdálenost 50 metrů. Zkusila jsem ji přivolat ( měla jsem informaci, že se již otáčí zpět - chtěla jsem, aby volání bylo úspěšné). Po přiběhnutí dostala kousek konzervy. A poslala jsem ji na druhou stranu, kde ležel figurant jen cca 10 metrů od osy. Opět běžela s velkou chutí :-). Zakončily jsme přímákem.

Chtěla bych Darče postupně prolužovat dobu, po kterou hledá. Takže oba figuranti dostali místo dvou krabiček rovnou tři. Poslala jsem ji nejdříve na pravou stranu. Krásně vyběhla a začala prohledávat terén. I přes pěkné hledání osobu nenašla - byla níž, než místo odkud jsem ji vyslala. Sice se přiblížila, ale pach šel na opačnou stranu, tak neměla šanci. Po nějaké době hledání jsem ji ,,lehce" zavolala. Přišla a já ji nechala prohledat druhou stranu. Osobu našla (cca 50 metrů vzdálená) a krátce vyštěkala. (když je prodlužováno hledání, nechávám Darču jen krátce štěkat (např. 12x). Po návratu na osu jde prohledat opět pravou stranu (posunula jsem se o kousek níže - jako při zkoušce). Teď už osobu našla a pěkně vyštěkala. Další osoby vlevo i na pravé straně nalezla naprosto bez problémů. Poslední (pátou) osobu měla od osy vlevo cca 50 metrů. I tam vyběhla s chutí (a to tento terén začíná vyběhnutím nahoru z úvozu), našla a bez problémů vyštěkala. Zakončily jsme ,,přímým zadržením" :-)


26.01.2014 17:57

Trénink ploch - Milovice

Původně jsem si myslela, že nás hlásím na sutiny s ,,cizími" figuranty. Krátce po přihlášení přišla zpráva, že se jedná o plochy. Nechtěla jsem se odhlašovat (docela dálka na trénink ploch) - nemám ráda, když se někdo přihlásí na trénink, aby se pak odhlásil -  a nakonec jsem moc ráda, že jsem se mohla zúčastnit :-). Zjistila jsem, že jede i Martina a tak když jsem ráno nenastartovala, měly jsme odvoz ;-)

Počasí mrazivé, terén nerovný (stará tráva, cca 10 cm sněhu, drny..). Začaly jsme zabíhačkama. Bylo vidět, že je pro Darču pohyb v tomto terénu náročnější, ale snažila se a krásně štěkala. 

V druhém kole jsem dala na každou stranu jednu osobu. Začaly jsme zavoláním - terén byl nepřehledný a na zabíhačky velmi náročný. Super. Na další osobu jsem Darču poslala bez ,,upozornění". Stejné ,,hledání" měla i na další tři osoby. Zakončeno přímáčkem.

Na závěr (takové malé třetí kolo) opě zabíhajdy.

Trénink byl super, štěkání parádní, figuranti super - těšíme se na další :-))

 

 

Kontakt

Jana Nečasová (Zíková), Petra Brodská

jchlumska@seznam.cz. p.jancickova@seznam.cz

p.jancickova@seznam.cz

606 390 049

Želiv 345
394 44

Hlavní 7
Větrušice
25067

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode