Dara Helvétský kříž

výcvik

12.06.2012 21:32

12.06.2012 21:32

Trénink sutiny - Vrané (přední část)

První kolo zabíhačka ve tmě - první místnost vpravo - osoba až vzadu (kvůli překonávání nepříjemností-bordelu- na zemi ve tmě). Další bylo hledání - osoba v prvním ,,boxíku" (ze dvou). Darča figurantku cítila, dohledávala. Několikrát vlezla do druhého boxu, pečlivě prohledávala okolí, do místnůstky jsem ji musela poslat. Další osoba byla schovaná v jedné z kójích na levé straně (ulička, na pravo normálně přístupné kóje, do místností vlevo se dalo vlézt jen okénky.) Darča prohledávala, koukla i do okének vlevo, prolézala místnosti (napoprvé tu správnou vynechala, ale nakonec našla - musela jsem ji poslat ještě jednou do uličky). Zakončily jsme ,,Darčiným přímým zadržením".

V druhém kole jsme začaly osobou v druhém ,,boxu". Tu natáhla Darča bez problémů. Další osobu měla v stejné uličce jako v prvím kole, ale na druhé straně - tj. bez přístupu (musela si předníma packama vyskočit na jednotlivá okna). Na Darče bylo vidět, že něco cítí, ale narozdíl od prvního kola ji nenapadlo, že by se na okna dalo skočit. Chvilku (delší chvilku) se snažila dohledávat - vbíhala do kójí. Začala jsem ji posílat. Bez problémů. Dále měla Darča osobu schovanou nahoře v patře (hned v první místnosti vpravo (musela obejít zábradlí a kousek se vrátit). Nebylo to lehké, ale Darča to zvládla naprosto bez problémů. Zakončily jsme přímáčkem.

12.06.2012 21:33

Trénink sutiny - Vrané (přední část)

První kolo zabíhačka ve tmě - první místnost vpravo - osoba až vzadu (kvůli překonávání nepříjemností-bordelu- na zemi ve tmě). Další bylo hledání - osoba v prvním ,,boxíku" (ze dvou). Darča figurantku cítila, dohledávala. Několikrát vlezla do druhého boxu, pečlivě prohledávala okolí, do místnůstky jsem ji musela poslat. Další osoba byla schovaná v jedné z kójích na levé straně (ulička, na pravo normálně přístupné kóje, do místností vlevo se dalo vlézt jen okénky.) Darča prohledávala, koukla i do okének vlevo, prolézala místnosti (napoprvé tu správnou vynechala, ale nakonec našla - musela jsem ji poslat ještě jednou do uličky). Zakončily jsme ,,Darčiným přímým zadržením".

V druhém kole jsme začaly osobou v druhém ,,boxu". Tu natáhla Darča bez problémů. Další osobu měla v stejné uličce jako v prvím kole, ale na druhé straně - tj. bez přístupu (musela si předníma packama vyskočit na jednotlivá okna). Na Darče bylo vidět, že něco cítí, ale narozdíl od prvního kola ji nenapadlo, že by se na okna dalo skočit. Chvilku (delší chvilku) se snažila dohledávat - vbíhala do kójí. Začala jsem ji posílat. Bez problémů. Dále měla Darča osobu schovanou nahoře v patře (hned v první místnosti vpravo (musela obejít zábradlí a kousek se vrátit). Nebylo to lehké, ale Darča to zvládla naprosto bez problémů. Zakončily jsme přímáčkem:-)

 

15.06.2012 23:34

Trénink Nučice

V prvním kole jsem Darču nechala více hledat - opět zabíhačka do velkého křoví - tentokrát se s tím vypořádala sama a rychle, polovejška - tam jsem ji musela lehce posílat hledat (už na předchozím psovi bylo vidět, že tento úkryt není nejlehčí - pro naprosté bezvětří), nakonec osobu našla, sama si k ní vyskočila a vyštěkala. Pokračovaly jsme další zabíhačkou - jednodušší (jen na dohledání) a ,,Dařiným přímým zadržením".

V druhém kole jsme se zaměřily na klasické vysílání do stran (kam Darču vyšlu, tam je figurant). Bez problémů, jen jednou se hodně ,,zdržela" prohledáváním ,,dřevěných konstrukcí uprostřed terénu - prohledávala velmi pečlivě :-) Zakončeno ,,přímým zadržením".

Zakončení tréninku již nebylo tak úžasné -  tento jinak super ,,zájezd" mě vyšel na 500Kč navíc. A to jsem se divila, že mě ten policajt nenechal dejchnout. Asi jsou na velmi duchaplné odpovědi zvyklí. Např. Vy asi moc na značky nekoukáte? - zákaz vjezdu po desáté večer, já jela lehce po jedenácté - ,,Já o ní vím, jenže obvykle jezdím dřív, dnes jsme skončili s tréninkem později a já jinou cestu domů neumím"....,,tu zelenou kartu máte lehce prošlou" - tupý výraz řidičky, která o nějaké kartě nemá ani zdání ,,já to doma vyřídím. Já umím jenom natankovat a dolít olej." A bylo toho víc. Až mi jich bylo líto...

 

17.06.2012 21:35

V sobotu jsem byla v práci a tak jsme začaly den vycházkou za Drahelčicema. Odpoledne jsme jely nechat opravit klimatizaci. V průběhu opravy jsme šly na vycházku do blízkého lesa. Bylo vedro, Dara lehla do první a jediné bahnité louže kterou jsme potkaly, takže ji v autoservisu čekal proud vody z hadice. (Jinak by asi musela běžet za autem).

Protože to bylo na stejné straně Prahy, co je cvičák, stavily jsme se tam cestou domů. Pro velké vedro jsme moc necvičily, jen lávku na sudech , jeden tunel, kladinu a hlavně nepříjemný materiál, zkusily jsme i kousek vysokého žebříku (téměř nahoře ji sundavám). A také jsme procvičily pohyb mezi překážkama. I přes šílené počasí se Darča snažila :-)

Neděli jsme začaly ráno stopou - dva lomy, tři předměty. S pamlsky - občas dělám větší mezeru bez pamlsků. Když ji nedělám moc často, tak ani nepoznám, kde je (nezrychluje, je pečlivá). Po stopě následovaly překážky. Darča šla vysoký žebřík. (poprvé ho přešla v úterý, ale to bylo s menším problémem při výstupu na kladinu). Super  :-) Ale problém se objevil u tunelu s plachtou - hned u konce tunelu byla v plachtě kaluž (to jediné mě napadá jako důvod pro to, aby se Darča ještě v kovovém tunelu otočila. Pro následné překonání jsem ji dovnitř lákala z druhé strany stejně jako v nácviku.  Ostatní překážky dobré. Budu si muset hlídat rovné dosedání po ukončení cviku (překážky).

Večer byla Darča na ještě jedné stopě. Dostaly jsme naplánovánu jednoduchou s jedním lomem. Přes den (byla velká vedra) Darča ležela na gauči a užívala si chládek doma :-)

 

19.06.2012 22:36

Trénink sutiny - nádraží Praha - Bubny (jedna budova zcela zbořená - sutiniště, jedna budova stojící -ohromná prázdná průchozí hala s cca čtyřmi podélnými ,,dírami" vedoucími přes celou budovu, jedna místnůstka - prázdná - vchod také z čela budovy, kolem budovy průchodné křoví a moruše - moc dobré plody :-))

V prvním kole jsme začaly dlouhou zabíhačkou do místnůstky. Darče chvilku trvalo, než našla vchod pak dohledala bez problémů. Malé zaváhání u vyštěkání. Pokračovaly jsme hledáním - figurant schovaný u zdi budovy (křoví, velké ,,sutiny"- panely..). Darča začala prohledávat, ale moc se jí nechtělo dopředu - spíš se stáčela do sutin vlevo. Musela jsem ji do směru vyslat ještě jednou. Našla a bez problémů vyštěkala. Další osoba byla schovaná v díře ve velké hale. Darča byla hodně ufuněná (sice nebylo takové vedro, jaké hlásila předpověď, ale bylo pořádné dusno) a tak jsem ji poslala napřímo ve směru díry. Bez problémů. Zakončily jsme ,,přímým zadržením".

Darča byla opravdu dost zadýchaná a oproti jiným tréninkům i pomalejší. Tak jsem v druhém kole vynechala hledání a dělaly jsem jen krátké přímáky na sutině. Darča se jako obvykle snažila najít co nejpohodlnější cestu. Pohyb po sutině byl opatrný, pomalý, ale snažila se :-) a zlepšuje se. S celým tréninkem v novém terénu jsem moc spokojená :-))

Večer jsem chtěla vzít Darču na stopu, ale pro udýchanost (hůře snáší teplo a dusno), jsem ji odložila na zítra.

 

 

 

 

Kontakt

Jana Nečasová (Zíková), Petra Brodská

jchlumska@seznam.cz. p.jancickova@seznam.cz

p.jancickova@seznam.cz

606 390 049

Želiv 345
394 44

Hlavní 7
Větrušice
25067

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode