Dara Helvétský kříž

výcvik

22.04.2012 22:00

22.04.2012 22:00

Trénink plochy - Točná

Počasí je stále teplejší a teplejší, takže jsem tomu začala přizpůsobovat trénink. Aby si Darča postupně zvykala na práci ve vedru, ale přitom neztratila chuť do hledání.

V prvním kole dlouhá zabíhačka - cca 150 kroků. Zatímco Darča osobu vyštěkávala, druhá se jí schovala na druhou stranu - výrazně blíže - cca 40 kroků. DAlší osoba byla také schovaná blízko (opět na druhé straně - strany kam Darča vybíhá se střídají). DArča je pomalejší, ale obě osoby našla hezky, s chutí do práce. Zakončeno přímáčkem.

V druhém kole jsme začaly zabíhačkou do betonové skruže zapuštěné do země - vlastně taková díra v zemi. Super. I další zabíhačka byla do skruže - teď už výrazně vzdálenější. Opět bez problémů. Nezapoměly jsme ani na nácvik výšky - hledání. Darču jsem poslala hledat do prostoru, ve kterém jsou betonové hranoly (zevnitř jsou jako vejška, ale když se obejdou, tak ze svahu se dají štěkat stejně, jako na zemi ležící figurant. Darča vběhla do prostoru, osobu cítila, moc hezky dohledala a vyštěkala.

Po tréninku jsme s Jindrou jeli k babičce a den Daruška zakončila stopou. Vlastní stopa v nižším osení, 5 lomů. S pamlsky. Vypracování slušné, lomy pěkné, předměty super :-) Na rovných úsecích byla občas nepřesná.

 

27.04.2012 21:01

Trénink plochy - Točná

Teplota vzduchu stoupá a stoupá. Darče jsem na trénink vzala větší porci vývaru na doplnění tekutin. (čistou vodu pije mnohem méně - zdá se mi, že nedostatečně)

V prvním kole jsme začaly dlouhou zabíhačkou. Zatímco osobu vyštěkávala, další figurantka ji odešla na druhou stranu ( cca 60 kroků) Darča vyběhla s chutí, chvilku hledala (osoba ležela uprostřed svahu a Darča běhala nahoru a dolů- kolmo na směr vyslání) až ji našla - bylo téměř bezvětří, takže ji to dalo víc práce než obvykle. I další osobu neviděla odcházet - ta byla vzdálená cca 40 kroků. Bez problémů, ale bylo vidět, že Darča zpomaluje. Zakončily jsme přímáčkem pro radost.

V druhém kole jsme opět začaly dlouhou zabíhačkou, kterou následovalo hledání schované osoby - na opačné straně než byla zabíhačka. Třetí štěkání měla být opět dlouhá zabíhačka. Darča vyběhla, hezky hledala, dlouho hledala a pak jsem ji přestala slyšet (měla rolničku, ale byla špatně slyšet). Po nějaké delší chvíli jsem zapískala, zavolala až se opět objevila s vyplazeným jazykem. Při návratu hledala. Poslala jsem ji opět do směru osoby (byla na hraně bunkru),chvilku hledala až našla a vyštěkala :-) Zajímalo mě, co dělala celou dobu - prý asi dvakrát vylezla nad bunkr a pak vlezla dovnitř. Je otázkou, co tam dělala. Můj tip je, že to tam chtěla prohledat a i prohledala a protože tam bylo výrazně chladněji, tak se tam ještě zdržela. Protože bylo evidentní, že je jí vedro - jazyk až k zemi, ufuněná - nechala jsem ji lehnout do blízké kaluže. Sice pak smrděla jak tchoř, ale byla s ochlazením spokojená :-) Na dalšího figuranta jsem ji poslala z menší vzdálenosti (bylo to hledání), než jsem původně chtěla. (vypadala uhnaně, tak aby jí zustala chuť). Pomaleji vyběhla, hledala, našla, vyštěkala :-) Zakončily jsme přímáčkem.

Úplně na závěr jsme udělaly zabíhačku do bunkru. Bez problémů. Je šikulka. :-)

 

 

 

 

Kontakt

Jana Nečasová (Zíková), Petra Brodská

jchlumska@seznam.cz. p.jancickova@seznam.cz

p.jancickova@seznam.cz

606 390 049

Želiv 345
394 44

Hlavní 7
Větrušice
25067

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode