Dara Helvétský kříž

výcvik

30.03.2012 22:59

30.03.2012 22:59

Trénink sutiny - Hlubočepy

Vypadalo to na slunečný a teplý den (tzn. Darča nebude mít výdrž) a tak jsme začaly hledáním (ne zabíhačka s dohledáváním). Aniž by ho Darča viděla, odešel figurant přes sutiny do velké místnosti za komínem (při rozdělení bývá v druhém terénu). Hledání jsme začaly hned v první místnosti (od zaparkovaných aut) a pokračovaly vnitřkem budovy. Bylo vidět, že má Daruška pomalejší tempo než při zabíhačkách, ale pečlivě hledala. Snažila jsem se ji co nejmíň ovlivňovat a tak jsem ji jen občas pochválila a když se ke mě vrátila, poslala jsem ji dál hledat. je to opice - naprosto cíleně chodila od úkrytu k úkrytu. (do všech poctivě čuchla/koukla). Osoba mohla být trochu blíž, ale Daruška se celou dobu snažila a nakonec našla a krásně vyštěkala. Dál jsme pokračovaly dlouhými zabíhačkami. Nejdříve z místa vyštěkání odběhla osoba dál budovou, skrz díru ve zdi do poslední místnosti a odtud ven. Darču jsem neviděla hledat (nechtěla jsem ji podporovat u díry, chtěla jsem, aby si tento ,,problém" vyřešila sama). Ale po chvilce jsem slyšela štěkot. Sice nevím, jak hledala a jak se vypořádala s překážkama, ale našla :-) Další zabíhačka byla do díry v trafačce. Tento úkryt byl přikrytý deskou s dírou na Dařinu hlavu. Vše bez problémů. Zakončily jsem přímáčkem do bočního úkrytu v první místnosti (hned u aut).

V druhém kole jsme vyzkoušely úkryty, které měli někteří psi v neděli - na tomto tréninku jsme nebyly. Byla to zabíhačka od komínu do zadních kójí (4) trafačky. Tři zabíhačky (stejná osoba), pokaždé do jiné kóje (částečně zakrxyté dekama). Darča s dohledáním neměla problém, vždy moc hezky vyštěkala. Nakonec přímáček pro radost.

Po sutinách jsme jely ještě na cvičák na překážky. Opět žebříky (oba vodorovné - jeden klasický, druhý bez postranic) - nejdříve jsem zkusila, jak půjde s postranicema - vypadala celkem jistě, a pak jsem ji poslala na ten bez postranic (když spadne, víc to bolí, proto ji na něj pouštím jen když je ten den šikovnější :-). Lávku na sudech jsme absolvovaly dvakrát - jednou se zastavením na konci, jednou bez zastavení. Jako vždy prošla ještě oba tunely a nevynechaly jsme ani houpačku. (nejvíc trénujeme překážky, které nám jdou nejmíň :-)

 

30.03.2012 23:07

Dopoledne jsme jely s Darčou na cvičák. Nic před tím nedělala, jen jsme absolvovaly pohodovou vycházku. Začaly jsme nepříjemným materiálem - pro změn jsem Darču přes plechy vysílala ,,vpřed" a i v jiném směru - kolmo na standartní překonávání. Sice to Darče jednou podklouzlo (snažila se přes plech rychle přeběhnout a chvíli ,,hrabala" na místě), ale jinak bylo překonávání klidné a pohodové. Následovaly distance. Darča překvapila. V prvním ,,kole" měla od kuželu vpřed (rovně), levá a naposledy pravá. Podruhé jsme začaly pravá, vpřed a levá. V obou případech běhala svižně a neudělala ani jednu chybku ani zaváhání :-) Ke kuželu vysílám ,,kupředu" a aby zastavila máme povel ,,stůj". (nezastavuje sama, na povel ale perfektně). Přešly jsme i všechny překážky. Áčko a kladinu překonala jednou tam, podruhé tam i zpět. Bez problémů (před tím, než ji pošlu tam-zpět, říkám jí: ,,bude i zpátky") Vodorovný žebřík šla dvakrát - bez postranic i s nima. I lávku přešla dvěma způsoby - jednou se zastavením na konci, podruhé bez zastavení. Na houpačce jsme potrénovaly delší zastavení. (nechala jsem ji stát na houpačce a chodila jsem kolem - průběžně dostávala pamlsky). Tunel s látkovým zakončením šla jednou (stála jsem na konci. Tunel pro národní řád se jí poprvé povedl - stála jsem na druhém konci. Tak jsem se rozhodla, že zkusíme běžné vyslání, kdy pes sedí u nohy a vysílá se ,,vpřed". Protože si myslím, že už tento tunel zvládá, začaly jsme trénovat vbíhání na první povel - pokud ihned nevběhla (a to nevběhla) dala jsem ji ,,k noze", udělaly jsme maličké kolečko a opět povel. Na čtvrtý poku dovnitř okamžitě vběhla - následovala ohromná pochvala a miska (jako u všech překážek, ale zde s kouskem buřtíku :-)

 

31.03.2012 23:08

Trénink sutiny - Vrané nad Vltavou

zadní hala, světlo, v jedné místnosti šero-tma

Na dnešní trénink jsem měla v plánu trénovat díry a zavřené úkryty.

V prvním kole jsem začala hlubší dírou ve tmě. Darča měla baterku. Protože to byl pro ni složitý úkryt, zaběhla jsem tam sama. Darča dohledávala, dvakrát prošla těsně kolem díry. Chvilku jí to trvalo, ale nakonec mě našla. Vyštěkávání bylo lehce nejisté, takové bručivé. Ale štěkala vytrvale. Další zabíhačka byla do mělčí díry (na světle). Figurantka dostala dvě krabičky. První si Darča zasloužila za vyštěkání polozavřené díry. Pak jsem ji od úkrytu odtáhla (cca 6 metrů), díru jsme zcela zakryli a Darču pustila znovu ,,hledej". A hledala (na to, že to byla lehoulinká zabíhačka, hledala dost dlouho) . Až za nějakou chvilku čuchla kam měla, chvilku postála a začala štěkat. Další zabíhačka byla přes půlku haly, kdy si figurant jen sedl za roh. Darča hezky samostatně hledala a pěkně vyštěkala. Zakončily jsme přímáčkem.

V druhém kole jsme to samé zopakovaly s jinou dírou (opět na světle). Už běžela rovnou k díře. Opět hezky vyštěkala.  Další zabíhačka byla přes půlku haly, kdy si figurant jen sedl za roh. Darča hezky samostatně hledala a pěkně vyštěkala. Nakonec byl opět přímáček.

Bylo i třetí kolo - jen dva lehké přímáčky. Tak jsem jí osoby nechala zaběhnout do tmy. V obou případech moc hezky dohledala a vyštěkala.

Protože jsme před odjezdem na výstavu (Budějovice) měly ještě čas (čekaly jsme, až Jindra přijede z práce), zajely jsme na cvičák. Tentokrát nás čekaly jen distance - dvakrát a naprosto super. A tunel pro národní řád. Tam jsem potřebovala, aby proběhla na první povel. Pokud neproběhla, dala jsem ji ,,k noze", udělala obrat a znova. Když proběhla na první povel následovala ohromná pochvala a velká odměna. Podařilo se, příště takto budeme pokračovat :-)

 

 

 

Kontakt

Jana Nečasová (Zíková), Petra Brodská

jchlumska@seznam.cz. p.jancickova@seznam.cz

p.jancickova@seznam.cz

606 390 049

Želiv 345
394 44

Hlavní 7
Větrušice
25067

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode