Dara Helvétský kříž

Výcvik - vyštěkání

09.01.2011 16:47

Protože byl dnes zrušen ofic. trénink záchranářů Praha, přemluvila jsem Jindru aby šel s náma do sadů (má oblíbená tréninková plocha) potrénovat vyštěkání osoby - mě. Dnes jsem vybrala plochu zarostlou starou trávou a bodláky (vzhledem k mlze téměř neprůhlednou).

- cíl: a) Darča se musí naučit chodit i tam, kde se jí nechce (křoví, vysoká tráva, hlubší sníh..)

        b) musí začít hned po nalezení figuranta štěkat (hlavně mě chvilku očuchává než je rozštěkám - u cizích figurantů je to výrazně lepší)

Vždy si jí nejprve rozštěkám, než jí odběhnu (vidí směr, kam běžím). Nejdříve jsem zabíhala (3x) jen kousek mezi řádky rybízu - snadno dohledatelné. Pak jsme se posunuli na zarostlou plochu - i přesto, že mě Dara viděla odcházet, musela se mnohem víc snažit mě najít (cca 150m) a snažila se :-) Zakončili jsme přímým vyštěkáním (odběhla jsem po cestě za křoví).

Vzhledem k tomu, že jsme cvičili až ke konci vycházky, Darča byla trochu udýchaná při doběhu, když měla začít štěkat. Příště zkusíme cvičit na začátku.

Při štěkání musím Darče pomáhat - pohyby rukou nebo krabičkou s odměnou (poslední dobou mám oblíbené Rinti paštičky nakrájené na kostičky)

Odměnu dávám většinou nadvakrát (někdy jednou, jindy vícekrát) - štěká-odměna, pak Daru rozštěkám znovu - další odměna. Důvod je ten, aby pes neodcházel od figuranta - neví, zda nebude další mňamka.

Trénink byl prý vydatný - Darča tráví zbytek dne ve spánku na gauči :-)

 

 

Kontakt

Jana Nečasová (Zíková), Petra Brodská

jchlumska@seznam.cz. p.jancickova@seznam.cz

p.jancickova@seznam.cz

606 390 049

Želiv 345
394 44

Hlavní 7
Větrušice
25067

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode