Dara Helvétský kříž

Výcvik voda

03.06.2011 21:10

Darča je ve vodě stále lepší a lepší. Zpočátku jsme měli strach jestli vůbec umí plavat, pak jestli plave správně (na přehradě Nechranice jsme si všimli, že Darča při plavání nepoužívá zadní nohy - jen s nimi občas mávne, ale přitom plave pěkně vodorovně, uklidnil nás až Pavel, že je to v pořádku, prostě je na tu mini-námahu, co po Darče chceme, nepotřebuje :-) - v těchto začátcích jsme Darču brali do vody na vodítku (na volno nechtěla) a k plavání ji lákali pamlsky.

Později jsme začali Darče házet do vody aportky (nenosí věci moc ráda, ale nosí a prý když kvůli tomu musí plavat, tak bude :-). Pak jsem zjistila, že nesnáší mokré uši - není ochotna do vody skočit, musí mít pozvolný vstup. Pak začátek plavání vypadá tak, že párkrát hrábne přední nohou, než začne plavat.

3.6.2011                                                                                                                                                                                                          Plavání probíhalo v hasičské nádrži ve Větrušicích. S Darčou jsme se snažily, aby byla ochotná skočit do vody (v místě kde jsme začaly je mělko, takže si nenamočí uši). Lákala jsem ji na ňamky :-)

Pak jsem jí házela aportky (oblíbené máme měkké plovoucí Hunter). Vše jsem s Darčou prováděla na vodítku a na postroji (zatím máme jen od Manmatu tažný Guard) - postroj proto, abych jí v případě nouze mohla pomoci, vodítko proto, abych ji mohla usměrňovat ve směru a hlavně aby mi neutekla na břeh ;-)

Nejdříve jsem házela hračky jednotlivě, pak jsem odhodila jeden a pak ihned další (daždý do jiného směru). Pak jsem ji stejně jako u vyhledávání ukázala/upozornila postupně oba (viděla i jak je odhazuju) a pak ji poslala pro prně odhozený. Byla jsem připravena Darču nasměrovat pomocí vodítka, ale nebyla to vůbec potřeba.

Nejdříve jsem si je nechala nosit na mělčinu - to Darušce vyhovovalo...

...pak jsem po ní chtěla, aby ho vydávala v hloubce, kde musí plavat - tzn. aby nenosila věci na břeh, ale mě. V tomto případě ji musím k sobě směřovat pomocí vodítka + lákání pamlsky.

Nakonec jsme vyzkoušely plavání za mnou (bez aportu :-)

I přesto, že jsem s množstvím práce, kterou dArča vykonala nadmíru spokojená, byly jsme u vody celkem jen asi 25minut (i s mojí přípravou, lákáním ke skoku - opakovaně) Aby se Darče práce ve vod nezošklivila, plavala pro aportíky vždy jen cca 2metry a plavání nakonec bylo jen o trochu delší. Nechci ji unavit, zatím mi jde jen o schopnost plavat a orientovat se ve vodě dle mých požadavků :-))

Odkazy na videa z výcviku na https://dara-vssp.webnode.cz/products/vycvik/

 

 

Kontakt

Jana Nečasová (Zíková), Petra Brodská

jchlumska@seznam.cz. p.jancickova@seznam.cz

p.jancickova@seznam.cz

606 390 049

Želiv 345
394 44

Hlavní 7
Větrušice
25067

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode