Dara Helvétský kříž

Výcvik - voda

06.08.2011 21:06
Dnes v dusném odpoledni se Darča snažila chladit o vlhkou zem (když nějaká byla :-). Byly jsme u Jarmily pocvičit poslušnost - musím se zrychlit hlavně já - Darča se pak přidá :-) Radost jsem měla z obratu vlevo - ne že by nám šel ňák dobře, ale poprvé jsem měla pocit, že Darča ví o co se jedná! (myslím, že je to pro ní o to těžší, že při ,,čelem vzad" i přiřazování k noze je Darča naučená obíhat a tak jediný cvik, kdy se přiřazuje je obrat vlevo)

Pravidelně chodíme k vodě. Zaměřuji se hlavně na ,,skoky" do vody a pak aport. Při posledních trénincích (jsou krátké ale časté :-) jsem už nemusela s Darčou do vody :-) - i vzhledem k počasí mám velkou radost :-)) stačí když dostatečně důrazně stojím na břehu :-)

Vyskakování z vody jde celkem dobře...

...dokáže udržet aport a vynést ho až na břeh :-)

Skákání do vody trénujeme nyní tak, že ze břehu řeknu a ukážu ,,vpřed" - Darča skočí do mělké vody, dostane nějakou mňamku a na ,,zpět" vyskočí zase na břeh - odměna, ale 2.třídy :-)

,,Toto je zatím největší hloubka, do které Daruška skočí."

Cestou k vodě i zpátky si Darča nosí svůj aport - na zlepšení aportování (musela jsem jí ho pro větší zatraktivění pomazat buřtem, ale skvěle to funguje :-)

 

 

Kontakt

Jana Nečasová (Zíková), Petra Brodská

jchlumska@seznam.cz. p.jancickova@seznam.cz

p.jancickova@seznam.cz

606 390 049

Želiv 345
394 44

Hlavní 7
Větrušice
25067

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode