Dara Helvétský kříž

Výcvik - voda

24.06.2011 21:00

Protože nás kamarádka Lenka zdokumentovala při naší snaze o vodní výcvik, jsou zde i fotečky. Snažím se o to, aby Darča šla pro aport sama hned od začátku.(teď to vypadá tak, že na první aporty ji musím do vody doprovodit - stačí když mám hladinu pod kolena - prostě musí vědět, že bych s ní byla ochotna doplavat až k aportu a tak se tomu nevyhne :-)

Jinak pro aportíky plave hezky, ochotně (ale do vody se opravdu nevrhá)

Při přinášení po Darče nechci předsednuí (vím, že by to bylo špatné - při sednutí na mokré kamínky pustí aport na 100%), ale aby ho přede mnou chvíli držela - dobu prodlužuji. Cíl je, aby si uvědomila, že aport se drží dokud neřeknu pusť za každých podmínek.

Ještě musím doladit směr, kam s aportem plave - plave co nejblíže k břehu a pak mi ho donese po souši (je prostě chytrá :-) - začnu ji odměňovat ve vodě (těsně poté, co se dotkne nohama dna - u mě)

Dnes se nám stalo, že než jsem Darču vyslala pro aport, vítr ho odnesl na protější stranu - do stínu (Darča ho neviděla). Udělala mi radost, že i když nevěděla kam vlastně plave, opakovaně po vyslání plavala a trochu se nechala i řídit (na to, aby doplavala až k hračce, Darče chybí vzdálenost) Snažila se cestu různě zkrátit..

Nakonec jsem jí musela aportek ukázat..

..doplavala k němu, já rychle nádrž oběhla a ona mi aport pěkně přinesla :-)

 

 

Kontakt

Jana Nečasová (Zíková), Petra Brodská

jchlumska@seznam.cz. p.jancickova@seznam.cz

p.jancickova@seznam.cz

606 390 049

Želiv 345
394 44

Hlavní 7
Větrušice
25067

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode