Dara Helvétský kříž

Výcvik - víkend + plochy

20.01.2013 18:58

V sobotu jsme si po delší době zajely na cvičák na poslušnost (jela jsem tam na školení GPS ). Celkem slušná chůze u nohy - když jsem poklusávala tak úplně super :-).

V neděli jsme jely na trénink ploch do lomu u Berouna.

První kolo jsme udělaly s osou na cestě - po pravé straně křoví, po levé křoví a opuštěné budovy. Pvní osoba byla schovaná cca 10 metrů vlevo - za zadnějším rohem budovy. Darču jsem poslala podél zdi - drobné křoví - ochotné, vyštěkání krásné. Za druhým figurantem musela 15 metrů do křoví - husté, ale průchodné. Vyběhla pěkně, snažila se projít křovím - dost ji to stočilo - vrátila se. Poslala jsem ji znovu - po kličkování v křoví doběhla až k osobě. Po pěkném vyštěkání a odměně ji figurant dal krabičku a Darča mi ji přinesla :-)Darču jsem poslala přes křoví - sice neproběhla nejhustším, ale velmi ochotně si našla schůdnější cestičku. Označení moc pěkné, jen cestou od osoby měla menší problém - nesla mi krabičku a cestou měla seskočit z cca metrové zídky. Nějak jí to nešlo - snažila se, ale neodhodlala se skočit. Když jsem ji odebrala krabičku, skočila bez problémů :-) Na zakončení měla osobu vpravo - běžela po cestě (ta se stáčela a figurant ležel cca 8 metrů rovně - nesměla se držet cesty, měla držet rovně). Zvládla to bez problémů i s super vyštěkáním. (opět mi měla přinést krabičku).

V druhém kole jsme se přesunuli do lomu. Dno lomu rovné, bez kroví apod. Hned na začátku jsme měly osobu vlevo i vpravo cca50 metrů od ,,osy" - ostrůvek trávy uprostřed. (na pravé straně to bylo o něco blíž - začínala tam skála :-)) Nejprve jsem ji poslala na bližší osobu. Cca 10 metrů před osobou začal ,,hrbolatý" kraj lomu (valy z kamení, křoviny). I přes tyto přěkážky doběhla bez problémů k osobě a vyštěkala ji. I na druhou stranu to nebyl problém (osoba také za kamennými valy, v křoví). Vyslání vlevo - opět pěkné, s přinesením krabičky. Další štěkání mělo být poslední. Poslala jsem Darču ve směru osoby - krásně vyběhla, vylezla až za třetí val, chvilku tam hledala a obloukem se vrátila. (osoba byla v ďolíku za kopečkem - víc vpravo, než Darča hledala - necítila ji) Pokud bych o ukryté figurantce nevěděla, tak bych prostor měla za prohledaný - být to u zkoušky, tak jsme neudělaly :-(. Poslala jsem ji znovu a po vyběhnutí se za prvním valem stočila lehce doprava - zaběhla opravdu daleko, ale bohužel ne úplně správným směrem. Zavolala jsem ji, kousek si popošla - jeden val jsem tak vynechaly - a opět ji poslala hledat přímo na osobu. Našla a vyštěkala. Zakončily jsme jedním přímáčkem pro radost :-))

Celý trénink byl super, Darča si alespoň vyzkoušela hledání bez toho, aby našla osobu. I terén byl velmi zajímavý - rovná plocha s náročnějším zakončením - běžně je terén steně těžký po celý běh psa. Tady se Darča mohla krásně učit daleko zabíhat a přitom samostatně pracovat ve věší vzdálenosti od psovoda. Moc pěkné :-))

Kontakt

Jana Nečasová (Zíková), Petra Brodská

jchlumska@seznam.cz. p.jancickova@seznam.cz

p.jancickova@seznam.cz

606 390 049

Želiv 345
394 44

Hlavní 7
Větrušice
25067

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode