Dara Helvétský kříž

Výcvik - sutiny

06.12.2011 20:10

Trénink sutiny - Vrané nad Vltavou

Při dnešním tréninku jsem chtěla vyzkoušet, jak bude Darča reagovat na rušivé zvuky při hledání a začít to trénovat. ( na tuto myšlenku jsem přišla minulou neděli, kterou jsem strávila jako pomocník u sutinových zkoušek, kde byly použity různé nárazové zvuky a některým psům to úplně nevyhovovalo;-)

Opět jsme okopírovaly Karlův nápad - tentokrát lehce poupravený. Zabíhačka byla přes ležící skříň okénkem na stůl v druhé místnosti (figurant byl pod stolem). Protože Darča si v těchto situacích není úplně jistá a nerada bych pokazila její hledání, nechala jsem tam vlézt Darču společně se mnou (bez figuranta) - i to je úspěch :-) První zabíhačku tak měla do skříně (kde je figurant si musela dohledat, neviděla kam zabíhá). Protože boční úkryty zatím neděláme, dalo jí to práci. Budeme muset tyto úkryty začít trénovat častěji. Skříň měla v tréninku ještě jednu, zvládla ji, ale žádný zázrak :-)

Zkusily jsme i hledání - po zabíhačce jsem Darču měla posílat hledat kolem místnosti (velká tovární hala). Mám vždy pocit, že moje ruce jsou asi půjčené (místo abych ukazovala, stojím a... nic :-). Bylo na ní vidět, že rušivé zvuky ji ruší - začneme hlučet i na vycházkách - ať si zvyká :-) Zatímco prohledávala místnost, figurant se schoval do skříně. Zkusily jsme i figuranta téměř zakrytého v díře - vyštěkala ho u vedle stojící zídky - byl zde pach, musíme se naučit lépe dohledávat.  Co se mi líbí, je Darčino vyštěkávání - snažím se ho v jednoduchých zabíhačkách prodlužovat.

 

 

Kontakt

Jana Nečasová (Zíková), Petra Brodská

jchlumska@seznam.cz. p.jancickova@seznam.cz

p.jancickova@seznam.cz

606 390 049

Želiv 345
394 44

Hlavní 7
Větrušice
25067

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode