Dara Helvétský kříž

Výcvik - sutiny

29.11.2011 18:57

Trénink sutiny - Kaznějov

Darča si vyzkoušela ,,opravdovou" sutinu. Jedná se o asi bývalou kaolinku - podle ortofotomapy :-), kde jsou některé budovy zbourané (na tomto místě proběhly i sutinové atesty!) - a na nich jsme trénovali. Protože to byl nový terén (nejsme zvyklí na pohyb po pořádné sutině), měly jsme naplánovány jen lehoučké zabíhačky (lehoučké vzdáleností, náročné pohybem v sutině). Úplně první, co jsem s Darčou udělala byla ,,procházka na vodítku" v terénu, aby si alespoň trochu zvykla. Jako vždy byla velmi (opravdu velmi) opatrná a samozřejmě pomalá. Ale snažila se :-)

První zabíhačky proběhly v terénu, kde bylo nejvíce cihel. Darča bez problémů vyštěkávala, pro ni hodně nepříjemná místa obcházela ;-). Figurant se po zaběhnutí na krátkou vzdálenost  vždy ,,schoval" - nebyl na první pohled vidět. Jednou i do ,,dlouhé" díry. Darča k díře došla, bylo vidět, že osobu cítí a snažila se dohledat. Nechala jsem ji a nakonec vyštěkala díru z druhého konce, než byl figurant (cca 2 metry od osoby). Pochválila jsem ji (pach tu byl a byl silný - protahoval) a poslala jsem ji osobu dohledat - ukázala jsem ji směr.

V druhém kole jsme se posunuly na druhou sutinu - zde krom cihel bylo mnohem víc trámů, našly se i nějaké traverzy, desky, hřebíky... Na pohyb mnohem těžší prostory. Takže zde měla Daruška přímáčky úplně jednoduché - osoba byla vidět, šlo o to, aby se k ní Dara dostala a vyštěkala. Nemohu napsat, že by byla Dara šikovná a poskakovala po sutině jako např Aranka, ale opravdu se snažila a co je výborné, tak se stále zlepšuje. A to jak pohybem, tak zájmem o figuranta (je ochotná překonat mnohem větší překážky v cestě za osobou)

Po zkončení tréninku jsme se šli podívat i na ,,bývalé atestové sutiny", kam si Darča také šlápla :-) (na vodítku - až takový dobrovolník není :-))

Celý trénink byl skvělý a hodně se ukázalo, co musíme trénovat (s pohybem po sutině je problém, není jednoduché dostat se na pořádnou sutinu).

 

 

Kontakt

Jana Nečasová (Zíková), Petra Brodská

jchlumska@seznam.cz. p.jancickova@seznam.cz

p.jancickova@seznam.cz

606 390 049

Želiv 345
394 44

Hlavní 7
Větrušice
25067

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode