Dara Helvétský kříž

Výcvik - sutiny

22.11.2011 20:37

Trénink sutiny - Hlubočepy

Dnes mám z Darušky velkou radost. V prvním kole měla Darča nejdřív zabíhačku na ,,záchod" - místnůstka s vchodem zakrytým metrovou deskou. Pěkně vyštěkala, opatrně se prodírala větvičkama:-) Další zabíhačka byla do baráku (vchod za rohem, aby nebylo vidět, kam figurant zabíhá) - Darča nejprve prohledala jednu půlku domku (podle rolničky to tak vypadalo :-) a pak v druhé našla osobu (prohledávala samostatně, z domku nevylezla, hezky vyštěkala). Třetí zabíhačka do ,,trafačky" do díry v zemi. I když neviděla kam figurantka zabíhá, nalezla ji podezřele rychle (nehledala, šla po stopě). Poslední zabíhačka prvního kola byla do sutin. Pohyb po cihličkách ještě není moc dobrý, ale zlepšuje se :-)

V druhém kole jsme začaly zaběhnutím z budovy (aby se Darča naučila prohledávat bez ohledu na optické hranice - např. vyběhnutí z budovy a hledání venku, vyběhnutí z lesa na louku-na plochách...) - osoba vyběhla z hlavní budovy ven a schovala se do místnosti, která má přístup jen z venku. Darče dělal menší problém východ z budovy (desky a šlahouny), ale zvládla to :-) -  nejdříve hledala vpravo, pak na správné straně (místnost byla přivřená takže ji zprvu míjela). Měla pěkný rozsah hledání (alespoň mě se to líbilo :-). Když se ke mě vrátila, poslala jsem ji hledat podél zdi až zaběhla i do místnosti - a vyštěkala. Další zabíhačka byla do díry v místnosti plné dřevotřískových desek. Darča začala hledání ve vedlejší místnosti - a opět hledala na opačné straně (běžela doprava) :-)  Když se vrátila (vždy hledá a hledá a pak se vrátí ke mě, kouká na mě a čeká ;-) poslala jsem ji do správné místnosti. Zde bylo vidět, že Darča něco cítí, ale nevěděla odkud. (Pach se z neuzavřeného kanálu rozprostíral do prostoru, cítila ho hodně při stěnách kudy se vracel ze shora). Snažila se dohledat, ale je vidět, že ji chybí zkušenosti (nenapadlo ji, že mezi deskami může být i díra s figurantem). Jarmila ji pomohla tím, že s ní kolem prošla - s ukázáním ,,hledej". Další zabíhačka byla do stejné díry (figurant v ní zůstal) - jen přes celou místnost tj. napřímo. Poslední zabíhačka byla lehounká, jen pro radost :-))

Po skončení tréninku jsem ještě poprosila Karla o přenesení Dary cizí osobou (nikdy s tím neměla problém, ale opakování je užitečné :-). A potrénavaly jsme i odložení :-)) Až na moje problémy s navigací v autě to byl výborný den :-)

 

 

Kontakt

Jana Nečasová (Zíková), Petra Brodská

jchlumska@seznam.cz. p.jancickova@seznam.cz

p.jancickova@seznam.cz

606 390 049

Želiv 345
394 44

Hlavní 7
Větrušice
25067

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode