Dara Helvétský kříž

Výcvik - sutiny

15.01.2013 20:31

Trénink sutiny - Hlubočepy (po dlouhé době máme zase na nějaký čas přístup do Hlubočep. Velké budovy stojí, po levé straně hlavní budovy jsou obrovské hromady kamení a cihel - vede až ke komínu (nejvyšší ,,kopec" je cca nad první patro)

V prvním kole jsem si nechala dvě osoby jednoduše schovat - tak, aby se k nim Daruška dobře dostala. V neděli měla trénink náročnější - dohledání - tak toto kolo bylo na ,,proběhnutí se" a udržení pěkné motivace. Moc jsem Darču neovlivňovala (nevysílala jsem ji do směrů, prostě ať si hledá, jak chce ;-), jen do druhého terénu jsem ji nepouštěla. Tady jsem byla pomalá - Darča už vběhla do místnosti a začala ji prohledávat - musela jsem na ní volat ,,zpátky". Tady nemá moc dobrou reakci, ale pokud včas upozorním, že tam už chodit nemá ,,ne,ne", tak není problém. Jedna osoba byla v bočním úkrytu v druhé místnosti v rohu (za deskou), druhá ve spodním úkrytu vedle trafačky. Obojí moc pěkné, i vyštěkání krásné :-) Zakončeno přímáčkem.

V druhém kole jsme se zaměřily na téměř uzařené spodní úkryty. ( s malým otvůrkem na lepší pronikání pachu). Jedna osoba ve velké díře v první místnosti, druhá v díře na vyvýšené části trafačky. Tentokrát jsem Darču chtěla posílat - nejprve do domečku s malým sklepem - spodek super, dokonce si ve sklepě namočila pacičky :-). Pak po schodech nahoru - nešla jsem s ní, ale poprosila jsem Jitku, aby koukala kde a jak hledá a případně ji podpořila. Prý moc hezky prohledávala místnosti, jen když šla ke schodům vedoucím do druhého patra - to se zastavila, otočila a když Jitka řekla "dobře hledej", vyběhla výš a pokračovala v hledání. Krásně budovu prohledala. Poslala jsem ji vnějškem dál (nešly jsme budovou - ta byla po levé straně) Jedním z vchodů vběhla dovnitř a po delší chvilce ověřování se rozštěkala nad zavřenou dírou. Po odměně jsme se vrátily na začátek terénu a poslala jsem ji hledat do levé části terénu - k hromadám kamení a cihel. Pěkně do suti vběhla i zde samostatně prohledávala. S mojí slovní podporou (,,hodná, šikulka - jdi vpřed") dokonce vylezla až na nejvyšší hromadu :-) Odtud jsem ji poslala dál - tam již byla trafačka s osobou. Darča opět dohledávala a pak pěkně vyštěkala. Jen se při štěkání dost dívala na nás - jak jsem přicházela - neodchází z místa, štěká. Příště musím říct osobě, aby zkusila krabičku prostrčit dírou :-) Zakončily jsme dlouhou zabíhačkou přes celou budovu v prvním terénu až do první místnosti v druhém terénu - tady seděla volně na sutině. Darča pěkně hledala, samostatná. Vyštěkání super :-) Krásný trénink :-))

 

 

Kontakt

Jana Nečasová (Zíková), Petra Brodská

jchlumska@seznam.cz. p.jancickova@seznam.cz

p.jancickova@seznam.cz

606 390 049

Želiv 345
394 44

Hlavní 7
Větrušice
25067

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si www stránky zdarma!Webnode