Dara Helvétský kříž

Výcvik - sutiny

13.01.2013 20:42

Trénink - oficiální trénink ZBKP sutiny Vrané (přední část - u ,,šneků)

Protože jsem již delší dobu s Darčiným dohledáváním osoby ve tmě spokojená, ráda bych začala zařazovat i obtížnější úkryty (samozřejmě pomalu, např ob sutinový trénink - abych Darče nevzala její chuť do hledání).

A tak jsme začaly jednou osobou ve skříni (maličko pootevřená) hned za prvním šnekem vlevo. Bohužel jsem rovnou schovala i druhou osobu - myslela jsem si, že do dostatečné vzdálenosti - do šneka úplně vlevo vzadu. Osobu ve skříni chytla Darča celkem brzy, ale dohledání jí moc nešlo. Figurantka tam byla již na předchozího psa (bylo tam více pachu) a pach šel dozadu ,,za roh". Daruška se snažila, bylo vidět, že osobu cítí, dokonce se jednou i rozštěkala (na správném místě), ale nebyla si jistá - děláme úkryty, kam strčí hlavu a sem se pro šneka nemohla z této strany dostat - a tak dohledávala dál (hledala u mě pomoc, ale já bych ji chtěla naučit samostatné práci a tak se žádné pomoci nedočkala). Bohužel při tom natáhla osobu na druhém konci místnosti ve šneku a tu krásně vyštěkala. Od tohoto úkrytu jsem ji poslala hledat zpět ke skříni. Dohledávala, v jednu chvíli šla přes polorozbořeného šneka, natáhla figurantku ve skříni pootevřenými dveřmi a pěkně vyštěkala. Zakončily jsme jednoduchým přímáčkem.

V druhém kole jsme zopakovaly nepříliš povedený úkryt - skříň ve zdi - z prvního kola. Osoba zde byla tentokrát jen kratičce a Darča ji natáhla na pravé straně (u krabic). Dohledání ji opět trvalo, ale našla :-) Aby nezapoměla samostatně hledat ve větší vzdálenosti ode mě, (zatím co štěkala) šla další figurantka do levé části patra - do sprch. Krásně samostatně hledala, dohledala i vyštěkala. Odtud jsme měly poslední zabíhačku po dřevěné lávce kolem zavřené asi rozvodny do zadní místnosti (sousedí se šnekama). Darča osobu viděla utíkat, i ji cítila - běžela kousek po ní - ale měla problém s lávkou. Je dlouhá a ji nenapadlo, že se nahoru dostane jen pokud se chtěnému místu vzdálí. Pobíhala podél zdi, dávala packy na lávku. Musela jsem ji zavolat a poslat na lávku. Pak bez problémů :-)

15.1. Už vím, kde nastala u skříně chyba - doposud jsme dělaly úkryty takové, aby k osobě Darča mohla strčit hlavu (pootevřená dvířka si víc neotevře - nerada se něčeho dotýká). Při plánování úkrytů jsem přeskočila zavřené díry (se škvírkou na čumáček - ne aby viděla, ale aby tudy šel dobře pach). Příště budou na programu :-)

 

Kontakt

Jana Nečasová (Zíková), Petra Brodská

jchlumska@seznam.cz. p.jancickova@seznam.cz

p.jancickova@seznam.cz

606 390 049

Želiv 345
394 44

Hlavní 7
Větrušice
25067

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode