Dara Helvétský kříž

Výcvik - sutiny

30.12.2012 20:25

Trénink - sutiny Vrané nad Vltavou - zadní část - patro (celodenní trénink)

V prvním kole jsem nechala Darče schovat dvě až čtyři osoby (abych nevěděla kde a kolik - potřebuji zjistit, zda ji neovlivňuji při hledání). Poslala jsem ji hledat zezdola od schodů. Pěkně vyběhla nahoru a velmi rychle dohledala osobu vlevo v kancelářích. Poslala jsem ji hledat dál - již jen proběhla uličku mezi kancelářema a hledala dál. Moc hezky běhala, nejprve jsme prohledávaly (spíš Darča prohledávala, snažila jsem se jí do toho nemluvit) větší část patra ( s kanceláří vzadu). Již v přední části vpravo u "zdi" (stěna, za kterou jsou el. rozvody) ucítila osobu a vydala se po uhlopříčce přímo k osobě ukryté v levém zadním rohu. Krásné vyštěkání :-) Dál jsem ji poslala do levé kanceláře (pomohla jsem ji ve skoku na skříň, odtud skrz dírou v prosklené zdi na stůl do kanclu). Pak jsme prošli až do druhé (pravé) části patra - tam jsem Darču poslala do levých místností. Pěkně je prohledala, stále dobře běhala. Tady jsem se zeptala Jitky, jestli jsme nějakou osobu přešly (nechtěla jsem Darču posílat znovu po patře, čekal ji náročný den). Byla jsem poslaná zpátky ke kancelářím. Tam jsem Darušku posílala do jednotlivých kanceláří. Osobu našla v tmavé místnůstce naproti kanclíkům (v levém rohu). Moc pěkné.

V druhém kole jsem nechala v pravé místnosti (naproti kancelářím) pachovat polouzavřený úkryt - zatímco další psi hledali dole, osoba se snažila co nejvíce rozšířit svůj pach v horní místnůstce. Darču jsem poslala hledat od schodů dole - dohledala pěkně a nádherně vyštěkala. Zatím druhá figurantka vlezla ,,okénkem" do zadní kanceláře ve velké místnosti. Darču jsem poslala dál hledat od poloviny místnosti. Doběhla bez problémů dozadu, pach cítila a snažila se dohledávat. Pobíhala okolo ležící skříně i kolem rohu kanceláře. Snažila se, ale okénkem neproskočila. Po delší době zoufalého dohledávání se rozštěkala. Velmi krátce jsem ji pochválila a slovně pomohla dopředu na skříň. Musela jsem se přiblížit a znovu ji slovně povzbudit. Skočila dovnitř a krásně vyštěkala. Zakončily jsme přímým zadržením.

Po druhém kole nás čekal obídek v místní hospodě :-)

Třetí a poslední kolo bylo již lehčí. Darču jsem poslala hledat do kanceláří - byly prázdné. Zavolala jsem ji zpátky a ukázala nový směr - místnosti vpravo. Zde byla osoba volně posazená za dveřmi u zdi. (šlo o trénink odvolání při hledání. Osobu v druhé místnosti měla za ,,odměnu" za to, že pěkně přiběhla :-) To samé jsem chtěla udělat na přechodu levé a pravé haly. V pravé jsem ji poslala hledat a po zavolání jsem ji chtěla poslat do dlouhé místnosti na levém kraji. Kousek jsme tam popošly, Darča u nohy. Najednou se odpojila, vešla do malé místnosti, kterou jsme právě míjely, a vyštěkala osobu za dveřma :-) Moc pěkné, hodně mě tím překvapila - opravdu jse čekala osobu jinde a Darču chtěla poslat napřímo. Ale takhle to bylo super. Daruška reagovala i bez povelu hledej, prostě si to spojila s místem a tím, že se zrovna hledá (jinak na sedící lidi běžně neštěká ;-). Zakončily jsme přímým zadržením :-) Krásný trénink. Darča byla super :-))

 

Kontakt

Jana Nečasová (Zíková), Petra Brodská

jchlumska@seznam.cz. p.jancickova@seznam.cz

p.jancickova@seznam.cz

606 390 049

Želiv 345
394 44

Hlavní 7
Větrušice
25067

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode