Dara Helvétský kříž

Výcvik - sutiny

27.11.2012 15:32

Trénink sutiny - Vrané nad Vltavou (přední pravá část)

Opět jsme se zaměřily na dohledávání osoby ve více napachovaném prostoru (tma) - osoba volně přístupná, také jsem dala osobu ihned na začátek terénu (to aby hledala a zapojila nos hned od začátku)

V prvním kole byla osoba hned vpravo u dveří. Lehce viditelná, pes běžící rovně osobu těsně míjí. Druhá osoba byla v zadní místnosti za kovovým čímsi :-). Darču jsem poslala hledat od vstupních dveří. Vběhla rychle dovnitř, osoby si nevšimla, ale po dvou skocích ji pach stáhl - hodila stopku, bleskurychle se otočila a osobu vyštěkala. Dál jsem pokračovala s Darčou a pokud nějaé místo/místnost neprohledala, poslala jsem ji tam. Nechala se ovládat, poctivě čuchala. Samostatné dohledání v poslední místnosti pěkné.

V druhém kole měla to samé, jen osoba byla hned za dveřmi vlevo a v předposlední místnosti. Tentokrát hledala samostatně. První osobu opět kousínek přeběhla (a sama se vrátila), dál jsem za ní pokračovala jen k chodbičce odbočující vlevo (dvě kóje po levé straně). Samostatně našla a pěkně vyštěkala.

Po ukončení druhého kola (Darča šla poslední) jsem dokončila revizi kufru auta. Darča sežrala (ta samá Dara, co do kufru přes sedačky nikdy nelezla a na stejném balíčku dokázala bez ochutnání sedět na přední sedačce) tři větší kusy anglické slaniny z Komořan, dvě jelítka a pět rohlíků (vše čerstvé, ráno koupené :-(. ). Bála jsem se použitého množství soli apod. a tak jsem sháněla ve Vraném lékárnu. Po konzumaci jedné a půl flaštiček peroxidu + vody Darča konečně pustila obsah žaludku. (nechtělo se jí, držela mňamku co to šlo). Cestou domů jsme se ještě stavili u veterináře na kontrolu. Darča vypadá v pořádku, odpoledne už sháněla něco k jídlu - večeře bude pouze suchá rýže (k pití má vývary - pro zvýšení příjmu tekutin).

 

Kontakt

Jana Nečasová (Zíková), Petra Brodská

jchlumska@seznam.cz. p.jancickova@seznam.cz

p.jancickova@seznam.cz

606 390 049

Želiv 345
394 44

Hlavní 7
Větrušice
25067

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode