Dara Helvétský kříž

Výcvik - sutiny

28.10.2012 21:39

Trénink sutin - Vrané

Dnešní den (neděle) jsme celý věnovaly výcviku sutin ve Vraném. Měla jsem tnto den naplánovaný jako poslední velký trénink sutin před zkouškou.

První kolo jsme začaly hledáním - více napachované úkryty - jeden hned u vrat (pravé auto), další za zavřenými dveřmi na ,,záchodě", třetí v asi větrací šachtě v tmavé místnosti s průběžnou ,,dírou". První osobu Darča přeběhla (nezačala čuchat hned na začátku) a tak první figurantka byla vyštěkaná na ,,záchodě". (Darča hezky hledala, tak jsem ji nechala a po vyštěkání jsem ji pochválila a vrátila se na začátek. Asi něco cítila, ale měla s tím problém - začala jsem ji posílat. Vyštěkání pěkné. Jako třetí si samostatně našla osobu v ,,šachtě". Zakončily jsme zabíhačkou do tmavé místnůstky.

Druhé kolo dopoledního tréninku začalo zabíhačkou do kovovým deklem zcela zavřené díry v prázdné místnosti. Darča cítila, pobíhala po místnosti (poklop splýval s podlahou). Nakonec našla a moc hezky vyštěkala. Další zabíhačka vedla do místností hned vpravo ve velké hale - jednoduché, ale nedostala zde odměnu. Hodně jsem ji pochválila odvedla kousek vedle, kde už čekala další figurantka na jednoduchou zabíhačku do díry v další místnosti (také místnost vlevo :-). Zde dostala dvě krabičky. Zakončeno jednoduchým přímáčkem.

Následoval výborný oběd v místní hospodě.

První kolo začalo hledáním uprostřed velké místnosti - poslala jsem ji napřímo do menší místnosti s dírama (hlavně jednou velkou, která je průchozí do díry uprostřed haly). Zde měla Darča schovanou osobu - lehce v tunelu. Dlouho se snažila dohledat, fakt dlouho. Pak jsem ji začala posílat - nejdříve vlevo , pak vpravo - zde si vyštěkala osobu, která mezitím trochu popolezla blíže. Pokračovaly jsme zabíhačkou po malých tmavých kovových schodech - viděla, jak osoba mizí za rohem v místnosti - zbytek si dohledala a i ze schůdků slezla zcela sama. Vyštěkání pěkné. Následovala zabíhačka do zadní části (kabely, tma..) za kovová dvířka vpravo vzadu. Moc pěkné, zakončily jsme ,,přímým zadržením".

V druhém kole jsme začaly zabíhačkou do bílého auta vlevo - to byl trochu problém - sice Darča pěkně hledala, ale pach nechytla - začala jsem ji vysílat. Pak už pěkné. Další zabíhačka byla kolem medvěda pod schody. Pěkné, rychlé. Předposlední zabíhačka za šneka a poslední zpátky do druhého výtahu.

Celý trénink byl super, pohodový, udělalo se hodně práce. Těším se na další :-))

Při odjezdu domů bylo vidět, že je Darča unavená, ale celý den pracovala s chutí a teď mi po krátkém spánku cestou cpe do ruky ponožky a jiné její oblíbené aporty :-))                                               

 

Kontakt

Jana Nečasová (Zíková), Petra Brodská

jchlumska@seznam.cz. p.jancickova@seznam.cz

p.jancickova@seznam.cz

606 390 049

Želiv 345
394 44

Hlavní 7
Větrušice
25067

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode