Dara Helvétský kříž

Výcvik - sutiny

09.10.2012 21:25

Trénink - sutiny Vrané

Jednodušší hledání - spíše motivační - hlavně zabíhačky. Osoba v bočním úkrytu - druhá místnost vlevo. Osoba v díře v úplně nejzadnější místnosti vlevo. Figurant neschovaný, jen sedící v šeru pod schody - tady ji dohledání dalo trochu práce :-) Zakončeno ,,přímým zadržením".

V druhém kole jsme začaly odložením u osoby. Figurant odešel (jen cca deset metrů) a sedl si na okraj ,,šneka". Poslala jsem Darču "hledat". Chvilku jsem ji nechala vyštěkávat a pak jsem k ní došla, hodně podrbala na hřbetě a pochválila. Pak jsem ji se slovy ,,sem pojď" nalákala na krabičku k sobě. (bez krabičky s odměnou bych ji od osoby nedostala). Na povel se posadila (obsah krabičky u čumáku si za odměnu mohla sníst). Pak jsem došla k figurantovi, pomohla mu vstát, došli jsme zpátky k sedící Darče a osoba ji dala odměnu ze své krabičky.

(zkusili jsme to i tak, že ji osoba odměnila až poté, co jsem ji na ní znovu poslala. Ale byla z toho trochu zmatená a i není žádoucí, aby se vracela po vyštěkání ke stejné osobě). Postupně bych chtěla odbourat pamlsky od osoby - samozřejmě jen občas, jen aby ji to u zkoušek nepřekvapovalo. A hlavní odměna bude - cca za tři až čtyři měsíce - u auta. Uvidíme, jak to půjde ;-)

Zakončily jsme zabíhačkou s pořádným delším štěkáním a ,,přímým zadržením" pro radost na závěr :-)

Kontakt

Jana Nečasová (Zíková), Petra Brodská

jchlumska@seznam.cz. p.jancickova@seznam.cz

p.jancickova@seznam.cz

606 390 049

Želiv 345
394 44

Hlavní 7
Větrušice
25067

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode