Dara Helvétský kříž

Výcvik - sutiny

28.08.2012 22:01

Trénink sutiny - Hlubočepy

V prvním kole jsme měly naplánovaný sklep. Nejprve figurant odběhl do tmavé místnosti při vstupu do sklepa. Darča bez problémů našla a vyštěkala. Dál jsme pokračovaly do sklepa. Darču jsem vyvedla ven a figurant odběhl. Darča ho opět hledala v tmavé a chladné místnosti před sklepem a v místě, kde byl před chvílí začala štěkat. Chyba. ,,Ne, ne podívej nic tam už není" (a posvítila jsem ji tam - měla sice čelovku, ale osvětlovala ji místo pod nohama). A poslala jsem Darču dál do sklepa. Zde byl figurant cca třičtvtě metru nad zemí - na zídce. (Darča si dotykem ověřuje, jestli tam osoba je a tak ji to chvilku trvalo - ale pak pěkně vyštěkala :-) Další zabíhačka dírou ve zdi  - bez problémů :-)) Zakončeno ,, Dařiným přímým zadržením "- (teď už na světle)

V druhém kole jsem naplánovala procvičování dohledání osoby ve sklepě. ( A toto téma budeme procvičovat ještě dlouho) Tentokrát v malém sklepě. Figurant (neviděla ho) odešel pachovat jeden roh ve větší místnosti. Po delší době se přesunul do vedlejšího rohu. Poslala jsem Darču hledat. Pškně vešla dolů do sklepa a začala ho prohledávat. Nejprve místnosti vpravo - osobu nenašla, pak místnosti vlevo. Musela jsem ji znova. (sešla jsem ze schodů do sklepa) Darča hledala a vyštěkala třetí! roh. Pravděpodobně pach stoupal vzhůru - sklep byl hodně studený - a klesal v rohu vedle ,,dveří". Byla si tím jistá, šla i na zadní. ,,No dobrý, ale kde pak je?" - poslala jsem ji osobu dohledat. Teď bez problémů. Další byla zabíhačka do místnosti vlevo - naprosto v pořádku :-) Zakončení zadržením ,,na světle".

Budeme muset Darču naučit dohledávat osoby v tmavých studených místnostech - aby se naučila a pochopila, že pach zajímavě ,,cestuje" a ona by si  měla dohledávat zdroj ;-)

Kontakt

Jana Nečasová (Zíková), Petra Brodská

jchlumska@seznam.cz. p.jancickova@seznam.cz

p.jancickova@seznam.cz

606 390 049

Želiv 345
394 44

Hlavní 7
Větrušice
25067

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode