Dara Helvétský kříž

Výcvik - sutiny, stopa

07.08.2012 17:37

Kousek od Zličína jsme objevili menší sutinku (spíš opravdu maličkou), ale na trénink pohybu po suti nám stačí. V pondělí večer jsme spolu s Elisou udělaly pár zabíhaček přes sutiny. Šlo jen o jednoduché vysílání přes suť přímo na osobu. Darča vybíhala i přes déšť ochotně, jednou i hledala (to když jsem ji omylem poslala o pár metrů vedle a ona suť přeběhla a hledala dál v ploše. Na třetí - už v dobrém směru našla :-) Zakončily jsme delší zabíhačkou v ploše.

Trénink sutiny - Praha Bubny

Dnes jsme začali dříve než obvykle (mě to vyhovovalo, alespoň nebylo ze začátku vedro :-). Začaly jsem zabíhačkou přes ,,část s deskama " (ne po sutině, ale v místě, kde jsou na zemi různé desky). Figurantka schovaná pod celtou. Vyštěkání bez problémů, ale Darča neběhala tak živě, jak jsem zvyklá. Tomu měla přizpůsobené další hledání. Původně jsem ji z tohoto místa chtěla poslat do hledání, ale raději jsem si popošla, aby to neměla tak daleko. Vyšla a bez problémů rychle našla a vyštěkala. Ale byla pomalá. Tak jsme pokračovaly zabíhačkou do díry a zakončily Dařiným ,,přímým zadržením" :-)

V druhém kole jsem chtěla potrénovat zavřené díry - v budově bylo chladněji, proto jsme v prvním kole byly ,,venku" a zavřené úkryty až v druhém. Osobu vlézající do první díry viděla, dívala se i když se zakrývala. (ze vzdálenosti cca 3metrů). Vyštěkání pěkné - sice chvilku ověřovala, ale jinak bez problémů. Zatím vlezl figurant do další díry - zcela zakrytá (ale jen jednou deskou). Darču jsem poslala hledat. Cítila pach, delší dobu si úkryt ověřovala (čuchala i do průběžných děr podél). Byla jsem zticha a ona úkryt samostatně vyštěkala. Figurant po odměnění vlezl do další díry. Přes tuto čerstvě napachovanou jsem ji poslala dál. Darču tato otevřená díra stáhla a ona ji vyštěkala. Nebylo to jisté štěkání, mělo tendenci po chvíli slábnout. Došla jsem k ní, mírně řekla, že je trubka a poslala ji dál. Vyštěkání bez problémů. Zakončeno přímákem.

Pro další tréninky to znamená, že musíme zařazovat čerstvé teplé úkryty. Protože figuranta viděla odcházet, nenapadlo mě, že prázdnou díru vyštěká :-( Asi byl pro ni čerstvý pach moc silný . Alespoň vím, co máme zlepšovat :-))

Po tréninku jsme se podívaly ještě do sklepa v jednom pobořeném domečku. I přes nesnadný přístup do něj šla jen na povel ,,vpřed". Vlastně takto prošla celý prostor. Zakončily jsme koupáním ve Vltavě (obě) - Darča nechtěla pro aportek - ,,co když ho nepřinesu", tak jsem s ní ke klacíku došla - ,,ale přineseš". Voda po kolena, z gumových bot jsem ji vylila :-) Další aportek přinesla i s plaváním:-)

Protože byla unavená, vynechaly jsme cvičák-překážky a večer zašly jen na stopu. Protože mi dochází anglická slanina, namočila jsem granule do oleje z rybiček - a Darča na to fungovala :-) Stopa byla delší než jsem původně chtěla (když jdu bez dozoru tak se občas rozejdu a jdu a jdu... 584 metrů - podle GPS) Darča šla pěkně, s chutí - stopa s obloučky, bez lomu. Na konci veliká odměna spojená s částí večeře :-))

Kontakt

Jana Nečasová (Zíková), Petra Brodská

jchlumska@seznam.cz. p.jancickova@seznam.cz

p.jancickova@seznam.cz

606 390 049

Želiv 345
394 44

Hlavní 7
Větrušice
25067

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode