Dara Helvétský kříž

Výcvik - sutiny

29.05.2012 15:08

Trénink sutiny - Hlubočepy

Začaly jsme vysláním Darči prohledávat trafačku. Osoba v prostřední kóji, zakrytá deskama. Darča figurantku cítila, hezky dohledávala. Odtud viděla osobu, že odchází (viděla jen kousíček) do díry v sutinách. Částečně zakrytá. Darča opět hezky hledala :-) Odtud figurantka zaběhla do budovy do patra. Darča vyběhla hledat - probíhala místností dole(v ,,druhém terénu"), zaběhla z druhé strany do sutin.. poslala jsem ji mezi dvě budovy (odtud vedly schody nahoru), na povel ,,levá" krásně zahnula doleva - jak kdyby to znala ;-) Do budovy jsem ji musela poslat dvakrát. Vyštěkání moc hezké. Zakončily jsme ,,Dařiným přímým zadržením" pro radost.

V druhém kole jsme měly jako první boční úkryt v první místnosti. Darču jsem tam chtěla poslat přes díru ve zdi, ale prohledala místnost před dírou a pak zeď oběhla z druhé strany. Osobu za deskama dohledala, při vyštěkání postupně shodila dvě desky. Nedala se odradit a bez problémů štěkala dál :-) Šikulka. Nikdy neměla ráda strkat hlavu/tělo někam, kde se musí něčeho dotýkat. Trénujeme to v práci na těžkých plastových závěsech proti chladu/větru. Překonává se :-) Další osoba seděla na okně v navazující místnosti. Darča nejdříve prohlédla díru v první místnosti, pak prohledala část této místnosti. Vyslala jsem ji hledat do prostoru, kde je osoba. Darča ji nejdříve přeběhla, hledala v další místnosti, pak se vrátila, hledala pod maličkou deskou u země :-) až našla figurantku na okně a vyštěkala :-) Následovala zabíhačka do velké místnosti se sutinama. Bez problémů. Zakončeno opět přímákem :-)


Po skončení hledání, měla Darča ještě trochu poslušnosti - nové tipy od Jitky :-) Více dělit úseky chůze - rovný úsek delší, když obraty, tak jen minimální chůze. Když má Darča na mě koukat, tak nemít pamlsek v ruce.. Máme co trénovat :-) Darča mi udělala velkou radost tím, že ihned po celkem náročném tréninku, byla ochotná předvádět na sluníčku slušnou chůzi u nohy :-)

Odpoledne jsme zajely k veterináři - obnovilo se jí rozříznutí tlapky - již to vypadalo minimálně měsíc v pořádku, ale v pondělí ráno začala pajdat při poslušnosti - znovu se jí kousek polštářku odchlípnul. Po konzultaci jsem jí ho doma ustříhla - naprosto bez problémů. (Raději si drobné nepříjemné úkony dělám v klidu doma, aby návštěvy u veta probíhaly v pohodě a nebála se tam chodit (po antibiotikách první rok, co jsme Darču měli, se na návštěvu zrovna dvakrát netěšila)

Večer jsme ještě potrénovaly aport s činkou - správné nošení

Včera cizí stopa - cca 300 metrů, dva předměty - moc hezky zalehnuté, u jednoho lomu problém - cca 3 metry hledala pach. Pamlsky po 10 až 20ti krocích. Dva lomy moc pěkné.

Kontakt

Jana Nečasová (Zíková), Petra Brodská

jchlumska@seznam.cz. p.jancickova@seznam.cz

p.jancickova@seznam.cz

606 390 049

Želiv 345
394 44

Hlavní 7
Větrušice
25067

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si www stránky zdarma!Webnode