Dara Helvétský kříž

Výcvik - sutiny

04.05.2012 22:43

Trénink sutiny - Hlubočepy

První kolo  - Začaly jsme současnou zabíhačkou dvou osob - jedna osoba do sklepa, druhá po schodech nahoru do patra - zde boční úkryt, téměř zakrytý (Darča běhala okolo, prohledávala místnosti, trvalo jí, než úkryt našla a vyštěkala- asi ji i zpomalilo to, že k osobě neměla přístup - se zavřenými úkryty jsme teprve na začátku (vždy jsem se bála toho, aby byla ochotná osobu dohledat a nezačala štěkat moc z dálky ). Nejdříve běžela do sklepa - ze schodů sešla až napodruhé (zaštěkala nahoře, dolů do tmy se jí moc nechtělo :-), pak bez problémů dohledala osobu schovanou ve tmě. Pak jsem ji poslala nahoru do patra (tady bylo vidět, že schody moc natrénované nemáme - teda chůze i běh po schodech samozřejmě není problém :-), ale při vyslání nahoru vyběhla vždy jen do dalšího ,,mezipatra", přitom když už se dostala nahoru, místnosti prohledávala naprosto samostatně - na to je zvyklá). Další zabíhačka byla do sklepa (hezky hledala, ale pak jí zhaslo světýlko, podle figurantky hledat nepřestala , ale osoba byla ukrytá až úplně vzadu, kam nedošla - stahovaly ji průduchy ve zdi (holt proudění vzduch je proudění vzduchu :-), takže jsem ji posílala hledat - dohledala a hezky vyštěkala). první kolo jsme zakončily přímáčkem do místnosti nahoru na světle.

Druhé kolo - Začaly jsme zabíhačkama kolem napachovaných úkrytů - bez problémů. První byla zabíhačka do trafačky - do kóje (kolem napachovaného úkrytu - díry (ležela u ní na zemi deska (nestabilní) byla jsem zvědavá, co na ní Darča řekne a překvapila mě. Prostě ji neřešila a přeběhla ji), po ní lehčí zabíhačka do domečku. Aby Darča musela víc hledat, další zabíhačka byla do díry u vchodu do místnosti v druhém terénu (tj přes místnosti v prvním terénu) Darča hezky a samostatně prohledávala - zaběhla i do místnosti za dírou s osobou - díry byla zakryté, když běžela kolem, pach ji stáhl a krásně vyštěkala. Velmi úspěšný trénink jsme zakončily přímáčkem přes místnost s deskami, kdy figurantka prolezla dírou ve zdi ven.

Celý trénink byla Daruška úžasná - pěkně běhala, celou dobu se hodně snažila, měla velkou chuť do práce (chladnější počasí dělá divy :-)

Večer jsme jely po práci ještě na cvičák na překážky (protože byla dopoledne úžasná, tak jsem je nejdříve chtěla vynechat, ale nefungovala mi navigace a z práce trefím domů jen přes cvičák, takže jsme ještě pocvičily :-) Opět jsem měla úplně jiného psa. Natěšená na jakoukoliv činnost. Takhle rychle distance ještě neběhala :-) Poprvé jsem ji musela opravit směr, kam běží - tj. zopakovat povel, napodruhé úplně super. Jen musím vyřešit problémek, že mi běhá při vyslání ke kuželu celkem daleko - někdy až 1,5 metru od kuželu do strany. Pocvičily jsme všechny překážky, některé i dvakrát :-) Napoprvé zvládla i oba tunely, na nepříjemném materiálu byla samostatná :-) - přeběhla ho sama i se sednutím cestou zpět.

Prostě byla celý den úžasná, takže si večerní kuře s banány zasloužila :-))

 

 

Kontakt

Jana Nečasová (Zíková), Petra Brodská

jchlumska@seznam.cz. p.jancickova@seznam.cz

p.jancickova@seznam.cz

606 390 049

Želiv 345
394 44

Hlavní 7
Větrušice
25067

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode