Dara Helvétský kříž

Výcvik - sutiny

10.04.2012 22:16

Trénink sutiny - Hlubočepy

Začaly jsme zabíhačkama. Nejprve osoba zaběhla v první budově. Proběhla první místností, v další vyběhla ven, aby se vrátila do třetí, kde se na kraji ukryla (nevedly tak od dveří k úkrytu stopy).I přesto, že to byla zabíhačka, Darča začala prohledáním první místnosti - je to trubka, ale snažila se :-), nakonec osobu našla, že chybí stopy jí vůbec nevadilo. Pokračovaly jsme zabíhačkou do vedlejší budovy - osoba vyběhla schody do prvního patra a na psa zavolala (pak se šla schovat do jedné z místností). Figurantka z místnosti vyběhla bočníma dveřma ale Darča se neobtěžovala a proskočila vyšším oknem :-) Vyběhla až k oknu, koukla z něj dolů a vrátila se. Musela jsem ji poslat nahoru, aby šla dál a mohla najít osobu. Vyštěkání bylo moc pěkné. Další byla zabíhačka do díry uprostřed sutě (díra byla nezakrytá). Zakončily jsme zabíhačkou zpět do místnosti do otevřené ležící skříně :-)

Druhé kolo jsme začaly zabíhačka místností do díry u vchodu do sklepa (v druhém terénu - za komínem). Darča musela proskočit dírou ve zdi do další místnosti. Jak se přesně pohybovala a jakým způsobem hledala nevím, přišla jsem, až když osobu vyštěkávala. Pokračovaly jsme hledáním osoby v otevžené díře v místnosti s petflaškama. (Darča osobu neviděla odcházet). Poslala jsem ji hledat. Darča hledala pomaleji než obvykle, s menší energií. Možná ji zpomalil skok dolů z místa odkud jsem ji posílala. (příště ji více vyhecuji). Hledala, prošla kolem místnosti s flaškama, cestou ji pach stáhl zpět. Chvilku váhala u vstupu, ale pak už se prodírala petkama k díře s osobou. Vyštěkání lehce jiné ve zvuku (hlubší díra), ale jinak moc pěkné. Nezapoměly jsme ani na zavřené úkryty. Zabíhačka byla do zavřené díry (viděla, jak tam osoba leze a díra je přiklápěna). Pustila jsem ji ze vzdálenosti cca 5 metrů - bez problémů přiběhla k úkrytu a vyštěkala. Zakončily jsme  jednoduchým přímáčkem pro radost a rychlost :-)

Večer po práci jsme zajely ještě na cvičák do Kunratic. Hlavně kvůli distancím (mají lehce jiné umístění - jsou dále od sebe) a tunelu. Distance se lepší, ale obrovskou radost mi Darča udělala u tunelu pro národní řád. Přišly jsme k němu, dala jsem povel  ,,sedni", Dara na mě koukla - ,,vpřed" a vběhla do tunelu. Bez zaváhání, napoprvé, jen při světle čelovky. A třikrát to zopakovala. Měla jsem z toho takovou radost, že následovala veliká pochvala a raději jsme výcvik ukončily. V nejlepším přestat !

Kontakt

Jana Nečasová (Zíková), Petra Brodská

jchlumska@seznam.cz. p.jancickova@seznam.cz

p.jancickova@seznam.cz

606 390 049

Želiv 345
394 44

Hlavní 7
Větrušice
25067

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode