Dara Helvétský kříž

Výcvik - sutiny

03.04.2012 23:12

Trénink sutiny - Vrané nad Vltavou

Začaly jsme dírou ve tmě v místnosti vpravo. Tuto zabíhačku jsem si udělala na sebe - pro lepší motivaci (díra ve tmě je pro Darču hodně obtížná). Sice je na mě horší Darčino štěkání (má jiný zvuk, než obvykle), ale udržuje to její dobrou motivaci :-)

Pokračovaly jsme prohledáváním. Figurant byl ve velké místnosti ve vaně - šneku v pravém rohu. Na Daře bylo vidět, že osobu cítí - jako vejšku úplně v rohu. Nevyštěkala ji. (za to jsem byla ráda) Pobíhala kolem šneku, snažila se, ale skočit dovnitř ji nenapadlo/možná se jí nechtělo. Pomohla jsem ji vysláním ,,vpřed". Do šneku skočila a osobu vyštěkala.

Další na řadě byl nácvik zavřeného úkrytu - díry v malé místnůstce. Nejdříve ji měla jako odbíhačku polozakrytou, po vyštěkání a odměnění jsem ji odtáhla  a znovu poslala hledat na zakrytou díru. Bez problémů. Zakončily jsme krásnou odbíhačkou s dohledáním do zadní části haly.

 

V druhém kole jsme začaly dírou v první místnosti (prázdné) - zcela zakrytá. V prázdné místnosti proto, aby se ji lépe dohledával zdroj pachu. Super. Protože při hledáním v prvním kole moc hezky prolejzala desky opřené o zeď (těžší boční úkryty), dala jsem tam jednu osobu. Opět jako hledání. (Aby věděla, že za deskou může něco být - víceméně potvrzení toho, že tam je opravdu dobré hledat :-) Chvíli hledala (desky jsou v ohromné hale), pak našla :-)

Následovala zabíhačka do zadní části haly a zakončily jsme zabíhačkou do šneka. Dara neviděla, kam osoba leze. Bylo hezky vidět, že se poučila a po chvilce hledání (opět an ní bylo vidět, že něco cítí) do šneka skočila sama - následovalo moc hezké vyštěkání. Jen cestou zpátky chtěla skočit z vyšší části dolů a lehce se zachytla břichem/nohou o kus betonu. Ani nekníkla ani nekulhala, tak snad dobrý. :-)

boční úkryt za deskou u stěny - hledání. Zabíhačka dozadu, zabíhačka do šneka

Kontakt

Jana Nečasová (Zíková), Petra Brodská

jchlumska@seznam.cz. p.jancickova@seznam.cz

p.jancickova@seznam.cz

606 390 049

Želiv 345
394 44

Hlavní 7
Větrušice
25067

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si www stránky zdarma!Webnode