Dara Helvétský kříž

Výcvik - sutiny

27.03.2012 21:53

Trénink sutiny - Zdibský zámek

Téměř prázdné místnosti, středem vede chodbička.

V prvním kole jsme začaly prohledáváním budovy (chtěla bych, aby se učila hledat v terénu, který je jednoduchý na pohyb). Osoba byla v jedné ze zadních místností na okně (polovejška). Darča pěkně a samostatně prohledávala (já jsem stála venku, pak jsem popošla do chodbičky). Co dělá Darča, kontrolovala Jarmila. Místností, kde byl figurant, musela projít dvakrát (napoprvé ho necítila). Moc pěkné vyštěkání. Protože sice pěkně probíhala místnostma, ale vynechala první (hned za vchodem doprava) - ani se do ní nevrátila. Takže další osoba byla v této místnůstce co nejvíc vzadu. Darču jsem tam poslala. Dále jsme pokračovaly dlouhou zabíhačkou do sklepa pod stájemi.(jiná budova) I přes tmu - Darča byla bez světýlka - zde neměla problém. Další zabíhačka byla zpět do budovy za zámkem - na zrychlení (osoba seděla jen za rohem). První kolo se nám hodně vydařilo, takže jsme to dorovnaly do průměru chybou v druhém kole.

Chyba začala tím, že jsem nechala schovat dvě osoby najednou (myslela jsem si, že první natáhne osobu opět v místnůstce hned u vstupních dveří doprava a pak ji pošlu dál hledat - druhá byla v zadní místnosti v hluboké díře ve tmě). Opět jsem zůstala venku před zámečkem. Problém nastal ve chvíli, kdy Darča nenatáhla první osobu a začala prohledávat zámek. Čekala jsem venku. Darča prohledávala. Pak prý došla až k díře s osobou (byla bez čelovky, osoba v díře - nedalo se jí dotknout) a zase odešla. Chyba byla ta, že si poté našla druhého figuranta (polovejška). Toho vyštěkala moc hezky. Poslala jsem ji dál hledat. Možná to bylo tím, že jsem tentokrát stála blíž (pomalu jsem procházela chodbou), ale tentokrát vyštěkala (štěkala hůř než obvykle, ale štěkala). Ještě jsme do této díry udělaly zabíhačku. (štěkot opět nebyl úplně vpořádku - sice pravidelný, ale divný zvukově - jako když má štěkat na můj povel u nohy - takové vrčivé). Zakončily jsme jednoduchým přímáčkem.

Správně by bylo, pokud by po opuštění osoby v díře nikoho jiného nenašla. Byla na ní asi moc kombinace - hledání, tma bez čelovky, hluboká díra bez možnosti fyzického kontaktu (zatím měla ve tmě vždy možnost dotknout se osoby - podle popisu jedné z figurantek si hledá ucho, do kterého má zařvat :-) Budeme muset trénovat hluboké díry za světla a zavřené úkryty. (příště si díru ve tmě udělám na sebe - já jí odběhnu)

A tak jsme si udělaly ještě jedno kolo se zabíhačkama do kadibudky :-) Darča viděla, jak do budky zabíhá. Poprvé měl figurant cca 10cm pootevřeno - do mezery strčila čumák a v pohodě vyštěkala. Pak jsem Darču od kadibudky odtáhla, figurant se zavřel a já ji pustila znovu. Doběhla ke dvířkům, čuchala, hrabala na ně packou - aby se dveře neotevřely, osoba si je přidržela prstem - Darča začala štěkat. Zopakovaly jsme to ještě jednou - s pořádně zavřenou kadibudkou - tentokrát bez problémů - nechali jsme ji štěknout cca 10x a pak následovala obrovská pochvala :-)))

Kontakt

Jana Nečasová (Zíková), Petra Brodská

jchlumska@seznam.cz. p.jancickova@seznam.cz

p.jancickova@seznam.cz

606 390 049

Želiv 345
394 44

Hlavní 7
Větrušice
25067

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si www stránky zdarma!Webnode