Dara Helvétský kříž

Výcvik - sutiny

20.03.2012 19:26

Trénink sutiny - Hlubočepy

Vypadalo to na slunečný a teplý den (tzn. Darča nebude mít výdrž) a tak jsme začaly hledáním (ne zabíhačka s dohledáváním). Aniž by ho Darča viděla, odešel figurant přes sutiny do velké místnosti za komínem (při rozdělení bývá v druhém terénu). Hledání jsme začaly hned v první místnosti (od zaparkovaných aut) a pokračovaly vnitřkem budovy. Bylo vidět, že má Daruška pomalejší tempo než při zabíhačkách, ale pečlivě hledala. Snažila jsem se ji co nejmíň ovlivňovat a tak jsem ji jen občas pochválila a když se ke mě vrátila, poslala jsem ji dál hledat. je to opice - naprosto cíleně chodila od úkrytu k úkrytu. (do všech poctivě čuchla/koukla). Osoba mohla být trochu blíž, ale Daruška se celou dobu snažila a nakonec našla a krásně vyštěkala. Dál jsme pokračovaly dlouhými zabíhačkami. Nejdříve z místa vyštěkání odběhla osoba dál budovou, skrz díru ve zdi do poslední místnosti a odtud ven. Darču jsem neviděla hledat (nechtěla jsem ji podporovat u díry, chtěla jsem, aby si tento ,,problém" vyřešila sama). Ale po chvilce jsem slyšela štěkot. Sice nevím, jak hledala a jak se vypořádala s překážkama, ale našla :-) Další zabíhačka byla do díry v trafačce. Tento úkryt byl přikrytý deskou s dírou na Dařinu hlavu. Vše bez problémů. Zakončily jsem přímáčkem do bočního úkrytu v první místnosti (hned u aut).

V druhém kole jsme vyzkoušely úkryty, které měli někteří psi v neděli - na tomto tréninku jsme nebyly. Byla to zabíhačka od komínu do zadních kójí (4) trafačky. Tři zabíhačky (stejná osoba), pokaždé do jiné kóje (částečně zakrxyté dekama). Darča s dohledáním neměla problém, vždy moc hezky vyštěkala. Nakonec přímáček pro radost.

Po sutinách jsme jely ještě na cvičák na překážky. Opět žebříky (oba vodorovné - jeden klasický, druhý bez postranic) - nejdříve jsem zkusila, jak půjde s postranicema - vypadala celkem jistě, a pak jsem ji poslala na ten bez postranic (když spadne, víc to bolí, proto ji na něj pouštím jen když je ten den šikovnější :-). Lávku na sudech jsme absolvovaly dvakrát - jednou se zastavením na konci, jednou bez zastavení. Jako vždy prošla ještě oba tunely a nevynechaly jsme ani houpačku. (nejvíc trénujeme překážky, které nám jdou nejmíň :-)

Kontakt

Jana Nečasová (Zíková), Petra Brodská

jchlumska@seznam.cz. p.jancickova@seznam.cz

p.jancickova@seznam.cz

606 390 049

Želiv 345
394 44

Hlavní 7
Větrušice
25067

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si www stránky zdarma!Webnode