Dara Helvétský kříž

Výcvik - sutiny + překážky

13.03.2012 18:25

Trénink sutiny - Hlubočepy

V prvním kole měla Darča dvě zabíhačky, kdy figurant odešel např. kolem budovy - obešel ji a schoval se dovnitř (za skříň v rohu) a já ji poslala hledat budovou. Z hledání jsem neviděla nic - až když Darča osobu vyštěkávala :-). Stejně to bylo i s druhou zabíhačkou - osoba běžela budovou, já Darču poslala hledat přes sutinu uprostřed ,,dvora". Figurant ležel v úkrytu u zdi budovy. Darča měla prohledat sutinku (tak jsem si to myslela), ale pach ucítila hned, jak se přiblížila k cihličkám. Úkryt byl téměř zakrytý - s místem pro Darčinu hlavu. Vyštěkala moc hezky. Další již byla klasická zabíhačka přes sutiny do ,,trafačky" - zde byla osoba volně u zdi (nezakrytá). Zakončily jsme jednoduchým přímáčkem.

V druhém kole jsme začaly hodně dlouhou zabíhačkou - od první místnosti až do velké místnosti se sutinkou (běžně je již v druhém terénu). Darča krásně hledala přes sutinu, zaběhla až k plotu, pak hledala v uličce mezi domkem a místností, ve které byla v sutině schovaná osoba. Natáhla ji oknem, chvíli váhala, jestli má skočit dovnitř a nakonec tam opravdu skočila (všechny nás tím překvapila :-)) (stála jsem na téměř stejném místě, odkud jsem ji vyslala - nijak jsem ji nepodpořila). Osobu vyštěkala skvěle :-). Další osoba byla v místnosti, kde je úkryt v každém rohu. Darča prohledávala, nakonec ji pach stáhnul podél zdi. Bohužel byl tento úkryt úplně zakrytý (u otatních měla díru na hlavu - ne vždy ji využila, ale byla tam). Na Darče bylo vidět, že tam něco má, hrabala na ležící skříň packou, jednou se i na mě otočila. Tam jsem myslím udělala chybu. Nic jsem neříkala, a když k úkrytu přišli pomocníci aby osobu lehce odkryli, odešla. Osobu jsme odkryli, Darča ji vyštěkala. Pak jsem ji od úkrytu odvedla - cca 2metry, skříň byla opět zcela zavřená a Daru jsem na ni opět vyslala - ,,hledej" - tentokrát bez problémů vyštěkala. (myslím si, že když se na mě poprvé otočila, měla jsem ji v klidu pochválit, aby věděla, že je vše v pořádku - myslím, že by pak vyštěkala). Další zabíhačka byla do velké místnosti (je v ní na podlaze spousta desek), kde byla v rohu v bočním úkrytu. Bez problémů, krásně vyštěkala. Zakončily jsme opět jednoduchým přímáčkem.

Po ukončení jsme jely s Jarmilou na cvičák na překážky a trochu poslušnosti.

Protože minule se nám moc nepovedly distance, začaly jsme s nimi. Již je neobcházím, Darču vysílám rovnou. Když vyskočí na distanci, jdu k ní rychle s odměnou a hodně ji pochválím a podrbu. Pak se vrátím zpět, odkud jsem ji vyslala a posílám na další distanci. Jednou udělala chybu - místo na distanci ..vpřed" běžela ke kuželu. Bylo super, že si chybku uvědomila a bez mého zásahu změnila směr na správnou distanci.

Dále jsme byly na vodorovném žebříku - stále je nejistá a šlape po postranicích. Uvidíme, jak to budeme řešit, zatím chci, aby chodila jistě.

Opět jsme nevynechaly lávku, houpačku i oba tunely - jsou stále lepší a lepší. Stále do nich Darču lákám z druhé strany. Plachtu u tunelu pro mezinárodní řád jsem dokonce jednou vůbec nemusela přidržovat :-)

Lehoučce jsme zopakovaly i poslušnost - hlavně obraty.

Darča byla celý den moc šikovná, snažila se. Hlavně v sutinách mi udělala velkou radost - jak skočila za pachem do místnosti oknem :-)

Kontakt

Jana Nečasová (Zíková), Petra Brodská

jchlumska@seznam.cz. p.jancickova@seznam.cz

p.jancickova@seznam.cz

606 390 049

Želiv 345
394 44

Hlavní 7
Větrušice
25067

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode