Dara Helvétský kříž

Výcvik - sutiny

06.03.2012 21:11

Trénink sutiny - Hlubočepy

Přestože probíhají v areálu, kde trénujeme, úpravy - zatím vysekání dřevin - dá se zde dobře cvičit. V obou kolech měla Darča zabíhačky s dohledáváním. Zabíhačky byly poměrně dlouhé - např za roh, rovně a pak se schovat do ledničky v sutině uprostřed. V prvním kole byl figurant v ledničce, odtud odběhl do místnosti k pet-flaškám a pak zpět do díry v sutině (tento úkryt byl zakrytý deskou, Daruška si to moc hezky ověřovala, než začala štěkat :-).

V druhém kole jsme pokračovaly dlouhými zabíhačkami. Nejprve do díry v první místosti (pach ji hezky stáhnul a ani to nevypadalo, že na figuranta spadne :-) Další odběhnutí bylo do místnosti, kde je v každém koutu úkryt. Odtud osoba běžela obloukem do asi ,,trafačky" za sutinou. Darča již měla prohledávat delší dobu. Lehce proběhla další místností a hledala v jejím okolí. Po chvilce se do místnosti vrátila a prohledala ji pořádně :-) Snažila jsem se ji vysílat tam, kde má zrovna hledat (tak 50:50 že to vyjde :-). Celý trénink moc hezky hledala, krásně štěkala, i zakrytý úkryt se jí povedl :-)

Po tréninku jsme ještě jely do Hostivice nahrát kamarádovi na videokameru obrany. A tak si Darča po procházce dala ještě poslušnost (než se připravili na kousání) - byla jsem upozorněna na to, že se při všech obratech zastavuji (pořád si stěžuju, že nám nejdou obraty a já to tak kazím - nejdříve jsem se zkusila otáčet bez psa-i to mi nešlo :-), pak s Darčou - byla výrazně lepší :-)) k obratu čelem vzad jsem přidala pomocný povel ,,čelem". Nakonec si pohrála s krásným rotvíkem :-)

Kontakt

Jana Nečasová (Zíková), Petra Brodská

jchlumska@seznam.cz. p.jancickova@seznam.cz

p.jancickova@seznam.cz

606 390 049

Želiv 345
394 44

Hlavní 7
Větrušice
25067

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode