Dara Helvétský kříž

Výcvik - sutiny

28.02.2012 15:02

Trénink - sutiny Vrané - tmavý ,,sklep" - větší místnosti (haly), prázdné - místy naskládaný jakýsi ,,materiál", na zemi kromě prachu téměř nic neleželo.

Darča měla zabíhačky, figuranta si ale měla dohledat. Až na první štěkání měla na krku čelovku. V prvním kole mi připadalo, že moc nevěděla co se děje - Dara je na tmu zvyklá (většina vycházek a cvičení v zimě se koná za tmy), ale takové hledání ještě nezažila - budova, velký prostor, figurant odběhl dál... sice hledala, ale občas se začuchala, označila bych to jako menší chuť do hledání.

V druhém kole nastala změna. Sice měla stále horší odhad na to, kam osoba zabíhá (ale tento problém má při větší vzdálenosti vždy ), ale hledala s mnohem větší rychlostí a chutí. Většinou si ,,nevšimla", kam osoba zabíhá a samostatně prohledávala celý sklepní prostor. - ,,mám jí zavolat?" (figurant někde po pravé straně, Dara zabíhá/hledá vlevo - je z dohledu, v další místnosti hledá:-) ,,nech ji hledat, když hledá" :-)) (Dokonce při hledání ťapala i po ,,nepříjemném" materiálu.) Bylo vidět, že je potřeba tmu v budově více trénovat (venku se pachy šíří jinak), ale byla jsem s celým tréninkem moc spokojená, Darča se v průběhu cvičení zlepšovala :-)

Kontakt

Jana Nečasová (Zíková), Petra Brodská

jchlumska@seznam.cz. p.jancickova@seznam.cz

p.jancickova@seznam.cz

606 390 049

Želiv 345
394 44

Hlavní 7
Větrušice
25067

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode