Dara Helvétský kříž

Výcvik - sutiny

31.01.2012 22:50

Trénink sutiny - zámek Zdiby

Celý trénink nám dělal společnost silný mráz (hlavně ještě k tomu foukalo). Darča má stále obvázanou pacičku a tak jsem byla ráda, že trénujeme v poměrně nenáročném a relativně čistém terénu. Čekala jsem, že bude po lavinovém soustředění unavená, ale překvapila mě svou chutí do práce (asi se jí líbilo, že se do ničeho neboří :-). Dělali jsme zabíhačky s rušivými zvuky (sice jsou stále slabší než u zkoušek, ale Darče nedělaly problémy) Figuranti zabíhali do nejbližších místností (Darča stále prohledává ,,odzadu" - pečlivě probíhá místnosti, snad jí jednou dojde, že je lepší začít hned od začátku ;-) Opět jsme zopakovaly odběhnutí figuranta vzdálenějšími dveřmi a vyslání Dary do bližší místnosti, kde byl figurant schovaný (místnosti byly propojené).

V druhém kole našla Darča krom figuranta i kosti - negativa. Na ,,fuj" bez problémů zareagovala. Při další zabíhačce jsme kosti přesunuli do místnosti s osobou. Mělo to být lehké zaběhnutí  - bylo vidět, že figurantka běží rovně, přímo do místnosti před náma. Darča prohledala další část zámečku, než ji našla. S kostmi se setkala i při další zabíhačce - zde si jich už vůbec nevšimla (věděla o nich - viděla mě, když jsem je dávala na cihličky). Poslední přímáček byl opět na zrychlení Darči.

V průběhu tréninku mě překvapila její chuť do práce (po náročném víkendu). A alespoň tady je výhoda, když je pes ,,nežravý" - zájem o negativa není tak velký :-)

Kontakt

Jana Nečasová (Zíková), Petra Brodská

jchlumska@seznam.cz. p.jancickova@seznam.cz

p.jancickova@seznam.cz

606 390 049

Želiv 345
394 44

Hlavní 7
Větrušice
25067

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si www stránky zdarma!Webnode