Dara Helvétský kříž

Výcvik - sutiny

15.01.2012 01:27

Trénink sutiny - Hlubočepy (oficiální trénink ZBKP)

Na ofic. trénink jsme se přihlásily do Hlubočep. Vzhledem k tomu, že tento týden to byl již třetí trénink chtěla jsem dělat jen lehké ale např terénem zajímavé přímáčky.

Měly jsme tři kola (v jednom se štěkalo třikrát). V prvním jsme začaly jednoduchou zabíhačkou jen ,,za roh". Čekala jsem, že Darča proběhne do prostřed místnosti a bude se vracet, ale hned při vstupu ji pach stáhnul :-) Pokračovaly jsme ,,dírou" v zemi. Osoba byla vidět jen z části (nezakrytá, ale ,,zasunutá do  strany"). Super štěkání. Zakončily jsme přímáčkem na sutinu.

V druhém kole figurantka odběhla oknem do ,,domečku". Darča sice zkusila, jestli není lepší cesta, ale nakonec dovnitř skočila oknem. Vyštěkala výborně. Z domečku stejným oknem ven vedla dlouhá zabíhačka do sutin (jen lehnutí do ledničky). Darča cestou proběhla ještě místnost po pravé straně :-). Další přímáček vedl ze sutin dolů - jednoduché, rychlé :-) V tomto kole jsem Darču nechala trochu déle štěkat (jinak štěkala jen krátce - kvůli motivaci).

V třetím kole si Darča i déle zahledala. První zabíhačka byla do místnosti ve které byl úkryt v každém rohu. Všechny otevřené, jeden teplý. Darča dohledávala, pach ji stahoval k vysazeným dveřím opřeným o zeď (byl zde průvan). Delší chvilku ověřovala, zjistila, že zde nic není a v pohodě dohledala úkryt. Teplého úkrytu si téměř nevšimla. Další zabíhačka byla přímo z místnosti do díry uprostřed sutin. Daruška poctivě hledala. I se ochotně pohybovala po cihličkách. Prohledávala ,,podezřelá místa", bylo vidět, že používá čich. Několikrát jsem ji vyslala do směrů (z jednoho místa). Chvilku jí to trvalo, ale našla a vyštěkala. Zakončily jsme rychlým přímáčkem.

Trénink byl super. Motivační, na pro Darču nové figuranty. Nakonec jsme s Evou lehoučce projely poslušnost (Darča s miskou i bez misky - s miskou mnohem lepší :-)

 

Kontakt

Jana Nečasová (Zíková), Petra Brodská

jchlumska@seznam.cz. p.jancickova@seznam.cz

p.jancickova@seznam.cz

606 390 049

Želiv 345
394 44

Hlavní 7
Větrušice
25067

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode