Dara Helvétský kříž

Výcvik - sutiny + překážky

10.01.2012 20:53

Trénink sutiny - Hlubočepy

Máme nepojízdné auto, tak jsme musely na trénink autobusem (v létě to není problém, teď jsme měly kliku, že bylo hezké počasí - při čekání až Darča přijde se svým štěkáním na řadu). Ze Smíchova jsme se svezly s Arankou :-) - špatně jsem se podívala na jízdní řád a měla jsem tam cca 20 minut čekat na autobus.

V prvním kole jsem použila Karlovy nápady. Začalo to zabíhačkou do skříně (byla hodně pootevřená, uprostřed malé chodbičky - z jedné strany schody do sklepa, z druhé schodiště do patra, chodba pokračovala do několika menších místností.) Darča schovanou osobu cítila, poštěkávala, snažila se dohledat. Podařilo se jí to :-)) Dále měla zabíhačku do malé místnůstky (záchod :-) přes více jiných místností. Prohledala a našla :-) Pokračovaly jsme zabíhačkou za dveře (byly napůl otevřené, aby za ně bylo z jedné strany vidět). Darča kolem proběhla, ucítila a vrátila se. Bylo zajímavé, že si při návratu zpět (cca 1m) nevšimla schované osoby (mohla ji už vidět), ale šla k pantům dveří, odkud pach cítila. Tam začala štěkat. Lehce jsem ji pochválila a navedla rukou k druhé straně dveří kde se figurantky mohla dotknout a být jí odměněna :-) Zakončily jsme přímáčkem :-)

V druhém kole jsem nechala jít Darču do sklepa, kde je voda. Zatím mi další osoby pachovaly ,,díry". Figuranta jsem v této zabíhačce dělala já (vím, že je dole pro Darču nepříjemný materiál - desky, dále tma a voda - neměla světýlko). Trochu jsme ji pomohli - Karel světlem, já lehkým ,,přilákáním" - takže si šlápla do vody i na desky :-)) Další zabíhačky byly ,,do děr". Obětavé figurantky postupně vylezly, aby mohly Darušce odběhnout.  První díra byla ve velké místnosti s hromadou desek, přes které pes musí přeběhnout. Darča úžasně odběhla. Dokonce se neobtěžovala doběhnout až ke vchodu do místnosti a hupla tam oknem. Její nápad ! V blízkosti otevřené díry Darča cítila pach osoby, snažila se dohledat, koukala, čuchala, a málem spadla na figurantku :-) Všimla si toho a vyštěkala jí :-)) Další zabíhačka do druhé díry byla bezproblémová. Zakončily jsme opět přímáčkem ,,zadržením osoby" (na zrychlení Darči) - pouštím ji když ještě figurant běží (pak si jen sedne a ona ho vyštěká)

Skončily jsem brzo a tak jsme s Janou (díky za odvoz :-) jely ještě na cvičák na překážky. Začala jsem jako obvykle nepříjemným materiálem (Darča už to ví a sama k němu běží). Dále jsme projely všechny překážky. Darča byla skvělá. Super zastavovala za skokama (sice se vždy otočí, ale nehýbe se, v klidu stojí a pozorně na mě kouká), na houpačce se zabrzdila až za ,,překlopem" (nezastavuji ji uplně, nejdříve chci, aby dobře překlápěla houpačku), z vodorovného žebříku jí zadní nohy spadly jen jednou a nahoru je dostala sama :-), na lávce na sudech již na konci přibržďuje do zastavení (musím jí v tom pomáhat). U tunelu se doba čekání stále zmenšuje. U distancí jsem přišla na mojí chybu. Asi (asi určitě) jsem moc často po prvním ,,vpřed" ke kuželu chtěla ,,vpřed" k distanci hned před náma. Teď jsem si vymyslela jako první distanci tu vlevo. Daruška běžela rovně. Odvolala jsem ji a pomohla navést na tu správnou, pak již bez problémů ;-) Musím si hlídat ,,pestrost" vysílání - asi si to budu muset začít psát :-)

Celý dnešní trénink bych označila jako skvělý, Daruška byla úžasná. Díky i všem figurantům ;-)

Kontakt

Jana Nečasová (Zíková), Petra Brodská

jchlumska@seznam.cz. p.jancickova@seznam.cz

p.jancickova@seznam.cz

606 390 049

Želiv 345
394 44

Hlavní 7
Větrušice
25067

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode