Dara Helvétský kříž

Výcvik - sutiny

06.01.2012 17:18

Trénink sutiny - Vrané nad Vltavou

Předpověď počasí na dnešní den byla poměrně hodně nepříznivá - déšť a silný vítr. Protože prostor ve Vraném je krytý, bylo to vzhledem k předpovědi nejlepší možné místo.

V prvním kole jsme začaly pro Daru problematickou ,,kanceláří" - k fiburantovi se pes dostane tak, že skočí na ležící skříň, proskočí do buhé místnosti rozbitým okénkem na stůl a až tam si osobu může dohledat. Opět jsem Darče místo figuranta zaběhla já - pro jistotu, aby si nekazila hledání. Poprvé jí Jarmila musela ukázat, že se musí nejdřív skočit na skříň, při druhém vyštěkání to Darča zvládla sama bez pomocných povelů. Jako další zabíhačku měla skříň. Boční úkryty ještě moc neumí, musíme je víc trénovat. Tato skříň se Darče podařila (a to měla hledání ztížené rušivými nárazovými zvuky, které chci zařazovat do každého tréninku). I u dačí skříně si poradila (tady bylo vidět, že je pro ni dohledání namáhavější (okolo bylo více místnůstek - úkrytů). Zakončily jsme lehoučkou zabíhačkou.

Druhé kolo jsme začaly opět v ,,kanceláři", tentokrát nám odběhla figurantka. Napoprvé jsem Darče opět musela ,,pomoci" na skříň, podruhé vše zvládla Darča sama (měla to i zpestřené změnou místa, kde byla osoba ukryta :-). Následovaly opět skříně (ale jiné než v prvním kole). U první měla Darča problém se k osobě dostat (zavřené úkryty ještě neděláme a pootevřené dveře se otvíraly na stranu, která Darče přístupná nebyla) - bylo vidět, že osobu cítí, že o ní ví, jen ten vchod k ní nemůže najít. Pomohly jsme jí větším otevřením dveří a vyštěkání již bylo bez problémů. Při druhé skříní Dara měla problém najít vysklené okno ve skleněné stěně. Cítila osobu, snažila se dohledat (čuchala ke každé ,,díře", dokonce i zaštěkala směrem na mě.) Po navedení do ,,okna" již problém nebyl. Opět jsme zakončily lehoučkým přímíčkem. Obě kola se Darča hodně snažila, dokonce při vybíhání několikrát ,,zahrabala" - to jak jí podklouzly packy :-) Nově jsem vždy po skončení kola dala Darče napít (teda vodu měla k dispozici vždy, ale bez zájmu, což mi vadilo - pokud má ,,půl dne" cvičit, měla by i alespoň trochu pít) - dnes dostala vlažný kuřecí vývar (celkem ani ne půl litru, ale dala si ho s chutí :-)

Předpověď počasí se nesplnila - bylo krásně (sluníčko svítilo a ani moc nefoukalo) a tak jsme si zajely ještě na cvičák, ukázat Jarmile, jak postupujeme s nácvikem překážek. S čím jsem si hlavně nebyla jistá jsou distance. Ale prý dobré :-). Dostaly jsme rady jak dál pokračovat. Překážky jsme udělali jen jednou - s odměnou v misce po každé překážce. Chtěla jsem ještě ukázat chůzi u nohy, ale to již bylo na Darču hodně a tak předvedla opravdu pěkných jenom pár kroků (ale jsem ráda i za ně :-)

Dnes jsem byla s Daruškou hodně spokojená, zítra se chystáme do Kunratic na překážky znovu, tak uvidíme :-))

Kontakt

Jana Nečasová (Zíková), Petra Brodská

jchlumska@seznam.cz. p.jancickova@seznam.cz

p.jancickova@seznam.cz

606 390 049

Želiv 345
394 44

Hlavní 7
Větrušice
25067

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode