Dara Helvétský kříž

Výcvik - sutiny

26.01.2013 18:56

Trénink sutiny - Hlubočepy

Ještě před tréninkem jsme si zajely na cvičák na trochu poslušnosti. Šlo hlavně o motivaci :-)

V prvním kole jsme měly jen jednoduché úkryty - důležité pro mě bylo prohledávání prostoru. Chtěla bych trochu prodlužovat dobu, po kterou Darča hledá. Jedna osoba byla za malou budovou v levé části (za hromadami sutin), jedna v zadní místnosti (pravá část druhého terénu) na stole - polovejška, poslední osoba měla být u zadního vlezu do sklepa - po levé straně díry (vchod do sklepa) je spodní úkryt. Bohužel byl částečně zasypaný a tak bala figurantka v poslední velké místnosti prvního terénu v rohu za skříní. Prohledávání jsme začaly hned od začátku terénu - v tomto kole jsem ji chtěla hodně posílat. Nejprve prohledala velkou místnost s deskama (do patrové budovy se sklepem jsem ji neposlala), pak jsem ji vyslala přes sutiny. Překonala hromadu suti, ověřila úkryt u domečku a natáhla pach. Proběhla do domečku - bylo vidět, že něco cítí, ale neví odkud - nakonec osobu za domkem (o rozměrech cca 2,5x3metry) dohledala a pěkně vyštěkala.Vrátila jsem se s ní na začátek terénu a začala zvenčí prohledávat místnosti. Darča chtěla běžet kupředu, ale já ji zbrzdila a posílala do místností. Prohledávat patra nad sklepem jsem ji nedovolila. (bylo by to přeci jen moc dlouhé) Při prohledávání jsem ji poslala i do velké místnosti, ve které se v jednom z rohů nacházelo něco střepů. Uvědomila jsem si to pozdě a Darču po kratičkém prohledání zavolala zpátky (měla jsem přemýšlet dřív, cítila osobu dírou z druhé místnosti a já ji volala - nemyslím, že by štěkala takhle z dálky, její zájem nebyl velký - já se bála střepů). Musím si to hlídat. Figurantku na polovejšce vyštěkala bez problémů. Vyšly jsme na hranici terénů a Darča dostala za úkol prohledat místnost se sutinou, další místnost a po prolezení dírou vchod do sklepa. První místnost super, do druhé jsem ji musela povzbudit (od chchodu do druhé místnosti to stačilo i na proskočení dírou ve zdi :-). Po prohledání jsme se vrátily před budovu a já darču poslala do místnosti, ve které byla ukrytá třetí osoba (boční, těžší úkryt). Napoprvé osobu nechytla a prohledala si i další místnost. Vrátila se ,,oknem" :-). Chtěla jsem ji tam poslat znovu - nejprve do levé části, ale ona zachytila pach osoby a odešla vpravo figurantku vyštěkat. Zakončily jsme přímým zadržením :-)

Protože při prohledávání ubírala na rychlosti, v druhém kole jsme začaly dlouhou zabíhačkou přes půlku Hlubočep :-) (od brány až do kóji v trafačce). Vyrazila hledat v ohromnou chutí. Já stála na místě a nechala ji pracovat naprosto samostatně. Při prohledávání se dostala až do pravého zadního rohu areálu (i místnosti prohledala). Hledala a hledala a když vyštěkávala osobu, nevěděla jsem odkud to jde (o osobě jsem věděla, ale připadalo mi, jak když štěká odjinud :-)) Ale opravdu krásně vyštěkávala ukrytou figurantku. Mezitím se další osoba ukryla pod padlý kmen kousek od trafačky (za domkem s pet-flaškama. Darču jsem kousek před úkrytem (z ,,osy") poslala hledat - mezi plotem a po pravé straně budovou továrny. Samostatně prohledala jednou, podruhý (dokonce vběhla do jedné z místností dírou ve zdi, podruhé z ní zase vylezla :-), potřetí. (Mezitím jsem ji zkusila poslat vlevo, ale asi usoudila, že ji jen zdržuji - zkusila jsem ji i u mě zastavit a změnit její směr, ale to jsem ji prý opravdu zdržovala od hledání :-)). Nechtěla jsem ji poslat napřímo a ona vždy (třikrát) samostatně prohledala terén. Asi se jí zdál dostatečně prohledaný a tak se ke mě vrátila a já ji mohla poslat zadem za budovou s pet-flaškama. Osobu vyštěkala :-) Zakončily jsme přímým zadržením pro radost :-)

Dohodly jsme se, že bych tyto styly hledání měla střídat (posílání, což ji zpomaluje a ubírá chuti, a samostatným hledání, kdy zase nevím, jak mám prohledaný terén) a doufám, že se nám časem vytříbí naše prohledávání tak, aby to Darče vyhovovalo a já se alespoň trochu mohla zapojit ;-)

 

Kontakt

Jana Nečasová (Zíková), Petra Brodská

jchlumska@seznam.cz. p.jancickova@seznam.cz

p.jancickova@seznam.cz

606 390 049

Želiv 345
394 44

Hlavní 7
Větrušice
25067

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si www stránky zdarma!Webnode