Dara Helvétský kříž

Výcvik - sutiny, překážky

21.02.2012 22:11

Trénink ,,sutiny" - (na cvičáku v Kunraticích)

Dnes jsme měly změnu. Místo tréninku někde v ,,terénu" jsme jely do Kunratic. Jsou zde různé úkryty. S Darčou jsme trénovaly zavřené úkryty. (vždycky jsem se je bála víc trénovat, aby si zvykla dohledávat osobu a nevyštěkávala ji z dálky). V neděli měla se zavřeným spodním úkrytem problém a tak je na čase začít zavřené úkryty trénovat.

První kolo: Do jedné ,,skrýše" (vyskládané dřevo a větve do ,,iglů", vchod uzavíratelný) zaběhl figurant (přímák). Nejdříve nezakrytý. Darča bez problémů vyštěkala. Figurant znovu zaběhl do stejné skrýše (opět přímák). Vlez jsme zakryly paletou. Darče to chvilu trvalo, ale vyštěkala. (zkusila si ,,iglů" oběhnout - zda nebude přeci jen přístup dovnitř).

V dalším kole jsme udělaly to samé - figurantka odběhla a zavolala/zamávala (úkryt - plachta mezi stromy), nebyl problém. Pak jsme to zopakovaly - figurantka schovaná (stejný úkryt) úzký vchod odkrytý! - vyslala jsem Darču - doběhla začala štěkat, mezitím si dohledala vstup. Prostě super :-) Zkusily jsme i figuranta v autě - zde problém nebyl (je zvyklá štěkat na Jindru, když na nás čeká v autě na Kobylisích). Nakonec opět přímáček.

Zatímco jsme si daly čaj, Darča čekala v autě (a spala :-). Po rozmrznutí jsme pokračovaly ve výcviku - na řadě byly překážky. Zde bych Darče nic nevytkla. Pro velké mrazy jsme překážky již delší dobu necvičily, ale Darča se nezhoršila (je pravda, že se ani nezlepšila :-). Pokračujeme dál hlavně s tunelem. Stále má hezké zastavení za překážkou :-)

S celým dnešním tréninkem jsem byla moc spokojená, Darča doma dostala kuřecí skelet - měla taky radost :-)

Kontakt

Jana Nečasová (Zíková), Petra Brodská

jchlumska@seznam.cz. p.jancickova@seznam.cz

p.jancickova@seznam.cz

606 390 049

Želiv 345
394 44

Hlavní 7
Větrušice
25067

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode