Dara Helvétský kříž

Výcvik - stopy

09.03.2013 17:15

Z Darčiných zdravotních důvodů nechodíme na tréninky sutin ani ploch. Naše zaměření bude jen na stopování, tak bych se chtěla pokusit o více ,,cílený trénink", než byl vloni. Minulý rok jsme sice pravidelně stopovaly, ale nedělala jsem si pravidelné poznámky, neměřila jsem délku stop, stáří stopy jen občas... Když jsem ke konci roku nějaké stopy změřila, byly jsme u těch nejdelších na cca 500 metrech a stáří nejvíce 2 hodiny. Vloni nebyly nějak plánované, protože hlavní pro nás bylo hledání, stopy sloužily jen jako doplněk. Teď si budu muset hlídat, aby bylo dost jednodušších ,,motivačních" stop, abychom zvyšovaly náročnost postupně (hlavně abychom ji zvyšovaly :-)). Hned na začátku bych ráda zlepšila rovné zalehávání předmětů a vypracování lomů.

První stopa roku 2013

Středa 6.3. louka v Kunraticích

Kratičká s obloučkem, pamlsky max každý pátý krok (nalámané kronch lososové 80%), 3 předměty (krabičky v ponožkách) čtvrtý předmět na konci. Odměna ,,kuře s vemenem v plechu" - na konci i u předmětů.

Vypracování pěkné, celkem přesné, zalehnutí skoro rovné (pokud lehne rovněji, přicházím tak, že mám ležící Darču mezi nohama - nemá se kam otáčet :-)

Sobota 8.3. louka v Kunraticích - dvě stopy

Delší s oblouky - nepamatovala jsem si, kudy vedla - cestička se ve vlhké trávě jaksi ztratila.pamslky cca každý pátý krok. dva předměty (třetí na konci) krabičky s párkem v ponožkách.

Vypracování nepřesné, ale snažila se, došla, předměty označila.

Druhá stopička byla jen cca 10 metrů dlouhá - jeden předmět na konci. Tato stopa sloužila jen jako úvod k tomu, že se nebude chodit jen jedna stopa :-)

Jako odměnu na konci (krom krabičky s větší odměnou) dostane do huby pískací míček - dřív jsem jí ho házela... Další mňamka čeká jako po každém tréninku u auta :-)

 

Oba dva dny jsme si před stopou zopakovaly trochu chůze na place cvičáku :-)

 

Kontakt

Jana Nečasová (Zíková), Petra Brodská

jchlumska@seznam.cz. p.jancickova@seznam.cz

p.jancickova@seznam.cz

606 390 049

Želiv 345
394 44

Hlavní 7
Větrušice
25067

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode